За Януковича робочу військову техніку продавали на брухт за заниженими цінами

Донедавна цілком придатну до використання військову техніку розпродували на брухт за у 2-5 разів заниженою ціною.

 Про це йдеться у сюжеті Антоніни та Володимира Торбічів для проекту "Слідство.Інфо".

Як зазначається, близько десятка таких автомобілів від знищення вдалося врятувати активістам Рівненщини.

Надлишкову і списану військову техніку розпродують ще з 2000-го року згідно з постановою та розпорядженнями уряду. Останнє таке розпорядження було в серпні 2013 року. Ним, зокрема, пропонувалося продати гаубиці, міномети, БМ-21 "Град", автомобілі і тисячі одиниць іншої техніки і приладів, а також медичної техніки, зокрема, рентгенівські апарати та апарати штучної вентиляції легень.

У цьому році рішення про відчуження списаного військового майна не приймалися.

Це військове майно реалізовують на аукціонах підприємства, яким Кабмін надав відповідні повноваження. Зокрема, це концерни "Техвоєнсервіс" і "Укроборонпром".

У квітні цього році активісти самооборони, УНСО та "Правого сектору" знайшли на металобазі у селищі Рокитне (Рівненська обл.) шість досить нових на вигляд військових автомобілів ЗІЛ та ще з десяток порізаних на металобрухт. Серед порізаних, зокрема, були ракетні тягачі.

Військові експерти, які приїхали у Рокитне, визначили, ЗІЛи щойно розконсервовані і їх не можна було списувати, оскільки в них менше двох тисяч кілометрів пробігу.

Реалізацією цієї техніки займався "Техвоєнсервіс", який наприкінці минулого року – на початку цього року продав машини фірмі "Мет Фокс". Паливозаправники на основі ЗІЛ 131 70-80-х років випуску при продажі оцінили у 19 тис грн., а на сайтах продажу такі ж автівки, в залежності від років випуску, мають ціну від 45 до 130 тисяч.

Разом з тим автомобілі ГАЗ-66 Міноборони продало у 3-4 рази дешевше, ніж пропонується на ринку.

Діяльність "Техвоєнсервісу" наразі не перевіряють. Між тим у червні цього року

Генпрокуратура відкрила кримінальне провадження щодо "Укроборонпрому" за підозрою в службовій недбалості, яка призвела до втрати 27 млн грн.

Наші гроші

You may also like...