влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:


Письмо в УК

Фотогалерея

Фотограф из США Ноа Брукс, провел несколько дней на позициях сил АТО на Донбассе

Фотограф из США Ноа Брукс, провел несколько дней на позициях сил АТО на Донбассе

Голосование

Кто следующий на очереди за Гиви, Моторолой и другими террористами?

Безлер
Ходаковский
Абхаз
Плотницкий
Захарченко
Пушилин
Губарев
Козицын
Мильчаков
Гиркин

Реклама

Печать

Що вони собі насудили: Суддя апеляційного суду міста Києва Сокуренко Дмитро Михайлович

30.11.2016 09:17

За часів президентства Віктора Януковича (призначений з вересня 2010р. Наказом тодішнього Міністра юстиції Лавриновича), пан Сокуренко був членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (ВККС), одними з головних завдань якої є ведення суддівського досьє, формування суддівського корпусу, переведення суддів, проведення їх кваліфікаційного оцінювання та застосування дисциплінарної відповідальності/стягнень до суддів місцевих та апеляційних судів.

 23 квітня 2014р. Указом в.о. Президента України Турчинова  суддю Сокуренка Дмитра Михайловича було переведено з апеляційного суду Донецької області до апеляційного суду міста Києва .

Суддя апеляційного суду міста Києва Сокуренко Дмитро Михайлович. Розслідування «PROSUD».

До чого ВККС "кваліфікаційно наоцінювалась" у ті часи, ми всі чудово побачили (а багато хто і без-посередньо відчув на собі) під час Революції Гідності, коли сотні суддів по абсолютно сфальшованих справах кидали побитих беркутами людей за грати, звинувачуючи їх же у побитті "правоохоронців", відбирали водійські права у активістів Автомайдану, використовуючи у якості доказів "правопорушень" написані як під копірку сотні рапортів навіть без підписів ДАІшників, які їх типу "складали", забороняли акції протесту в центрі Києва з метою узаконити практично неоголошену війну з мирним населенням, яку в  ніч на 30-е листопада 2013р. розпочав беркут тощо.

Після Майдану Сокуренка мали б люструвати відповідно до Закону України «Про очищення влади», але натомість просто перевели з одного "хлібного" апеляційного суду до ще "хлібнішого".

Більше того, вдосталь насудившись вже за життя "по-новому", він написав заяву до Вищої ради юстиції про відставку та звільнення з посади у зв'язку з неможливістю виконувати свої повноваження... за станом здоров'я :)

Таким чином, пан Сокуренко уникне проходження кваліфікаційного оцінювання тією ж Вищою кваліфікаційною комісією суддів України, членом якої він і був за часів Януковича, а ось тут маленький нюанс: під час кваліфікаційного оцінювання члени ВККС у тому числі перевіряють і декларації суддів на відповідність їхнього майна доходам. Виходить, що суддя Сокуренко Дмитро Михайлович уникне даної перевірки, бо написав заяву про відставку за станом здоров'я?

Ми ж вирішили самі перевірити, як живе пан Сокуренко, бо, можливо, саме вартість майна так раптом "підкосила" його здоров'я після початку кваліфікаційного оцінювання суддів? ;)

У своїй декларації за 2014р. Дмитро Михайлович вказав 360тис.грн. доходу, з яких 272тис.грн. - заробітна плата. Дохід дружини - майже 120тис.грн., з яких заробітна плата - 120тис.грн. Виходить, що родина пана Сокуренка живе, практично, на одну заробітну плату :)

 

Натомість Дмитро Михайлович має у власності з 2013р. земельну ділянку площею 0,12Га у с.Крюківщина Києво-Святошинського району Київської обл., де ціна за 1 сотку навіть зараз, в умовах фінансової кризи в країні, стартує в середньому від 2-2,5тис.$ (або 25-30тис.$/12 соток).

Є у Сокуренка у власності також і чималий будиночок на 534м² в одному з найдорожчих, Печерському районі Києва, саме що не нає на Печерських пагорбах. Розташований він буквально в 5 хвилинах ходьби(!) (400м.) від монументу "Батьківщини-Мати".

 

Тут ціна за сотку землі дійсно просто космос, а точніше від... 120тис.$(!) Тобто на сьогодні лише земельна ділянка (7 соток) судді Дмитра Сокуренка в даному місці коштує мінімум 840тис.$ або майже 21млн.грн.(!)

Ось декілька фото маєтку Сокуренка з повітря.

 

За словами ж експертів, разом з будинком актуальна ціна даного маєтку на сьогоднішній день становить мінімум 1,25млн.$(!) або 31млн.грн. За документами ж даний маєток у 2010р. був оцінений лише у скромні 2,245млн.грн. або 280,7тис.$ за тодішнім курсом долара США. Тобто його "офіційна" ціна була явно занижена.

 

Має неподалік свого будинку (на відстані 500м.) Дмитро Михайлович і недешеву двокімнатну квартиру на вул. Лаврській (Івана Мазепи) вартістю від 80тис.$ (2млн.грн.)

 

У 2010р. вона була оцінена в жалюгідні, як для такої квартири, 58,8тис.грн. або 7355$(!) за курсом 8. Це просто смішно, адже подібні квартири в даному елітному місці столиці коштують на порядок більше.

 

"Маленький" нюанс є з цією квартирою: дивно, але в офіційній декларації за 2014р. судді Сокуренка ми даної квартири не знайшли. "Забув" вказати? :)

До речі, дружина судді Сокуренка, Шокун Світлана Миколаївна, також ще з часів "правління" Януковича і по сьогоднішній день є дисциплінарним інспектором секретаріату... Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (яка і визначає, хто з суддів пройде кваліфікаційне оцінювання, а хто - ні). Нагадаємо, що членом цієї ж ВККС Дмитро Михайлович і був з 2010р. Показово, що Януковичем Сокуренка було нагороджено в 2011р. орденом "За заслуги" II ступеня, а Світлані Миколаївні в жовтні 2013р. Віктором Федоровичем присвоєно почесне звання  "Заслужений юрист України".

Нещодавно ж, за результатами перевірки тієї ж ВККС, було встановлено, що до Шокун Світлани Миколаївни не застосовуються заборони, визначені Законом України “Про очищення влади”.

У власності ж дружини Сокуренка з 2009р. є задекларований нею житловий будинок на 183м² у Київській області в с.Черняхів.

За словами ж будівельників, вкладено тут мінімум 300тис.$ на той час. Автопарк у Дмитра Михайловича скромніший, ніж нерухомість. "Лише" Toyota Prado 2.7 2004р.

 та... 5-літровий(!) Chevrolet Starcraft 5.3 2004р.

 Дружина користується автомобілем HONDA CR-V 2.0 2008р. 

 Ми їх, до речі, і зустріли всі разом на подвір'ї в Черняхові :) 

 А от із коштами на банківських рахунках станом на 2014р. в родині Сокуренка взагалі біда - лише на 8279грн. вкладів має Дмитро Михайлович, а його дружина ж взагалі - нуль.

Загалом майно Сокуренка Д.М., на даний момент, можна оцінити у більш як 1,36млн.$. або майже 33,7млн.грн. І це зараз, в умовах фінансової кризи в країні. Скільки ж воно коштувало до 2014р., можна лише здогадуватися.

Яким чином людина, що практично все своє життя пропрацювала суддею (з липня 1978р.) та начальником Головного управління юстиції у м.Києві (обіймав дану посаду з лютого 1989(!) по червень 2013рр., тобто майже 25 років) змогла обзавестися настільки коштовним майном? Можливо як один із дієвих способів - це, наприклад, ухвалення таких рішень на посаді судді "Іменем України", як зняття арешту з 13,1млн. швейцарських франків (13,5млн.$) судді Вищого господарського суду України Артура Ємельянова, які знаходилися на рахунках контрольованої його дружиною офшорної фірми "Restwood" (Панама) і були арештовані владою Ліхтенштейну 28 липня 2015р.?

Джерело: PROSUD

 

 

Нашли орфографическую ошибку? Выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter   
Редакция «УК» поможет отстоять ваши права и восстановить справедливость!
Пишите нам по адресу help@cripo.com.ua
Новости ТВ
Загрузка...
МетаНовости
Загрузка...