влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:


Письмо в УК

Фотогалерея

50 лет назад СССР танками задушил  «Пражскую весну»

50 лет назад СССР танками задушил «Пражскую весну»

Голосование

Ваше отношение к новой полиции:

Стало значительно лучше
Стало лучше, но незначительно
Ничего не изменилось кроме формы и названия
Стало еще хуже
...
Загрузка...
Печать

Що вони собі нарозслідували: заступник начальника відділу в ГПУ Клюге Олександр Геннадійович

15.02.2018 09:08

Розповідаючи про прокурорів, ми вже неодноразово згадували таке явище як «непотизм», яке означає працевлаштування родичів та знайомих на державних посадах. Справді, цей факт складно ігнорувати, якщо випадки, коли в прокуратурі працює кілька поколінь однієї родини – зустрічаються доволі регулярно.

 Знайомтесь, заступник начальника відділу нагляду за додержанням законів при провадженні досудового розслідування та підтримання державного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністюДепартаменту нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності – Олександр Геннадійович Клюге. 

 Олександр Геннадійович Клюге.

Свою нинішню посаду заступника начальника відділу Олександр Геннадійович отримав у 2016 році. Якщо вірити декларації чиновника за 2013 рік, то в той час він теж працював у ГПУ. А от більш детальної інформації про попередні місця роботи Олександра Клюге немає.

Більш знаним є його батько – Геннадій Олександрович Клюге, який працював в органах прокуратури з 1979 року. Відомо, що до 2003 року Геннадій Клюге обіймав посаду прокурора Вінницької області. Одразу після цього Геннадій Олександрович став першим заступником прокурора Київської області, пропрацювавши там понад 10 років. І оскільки прокурор обіймав цю посаду в часи Януковича та навіть встиг отримати нагороду з рук президента-втікача – він автоматично підлягав люстрації та був звільнений, хоча в одному із судових рішень вказано,  що Геннадій Олександрович «звільнився із органів прокуратури України у зв'язку із виходом на пенсію за вислугою років». В одному зі своїх інтерв’ю прокурор зазначив: «..Мої син, донька і невістка працюють в органах прокуратури. Можливо, й чотири онуки працюватимуть тут».

Син – це вищезгаданий нами Олександр Геннадійович Клюге. Також в прокуратурі працювала і його сестра – Ілона Геннадіївна Клюге. Відомо, що у 2012 році її перевели на посаду  заступника прокурора Оболонського району міста Києва. Пізніше Ілона Геннадіївна потрапила у список тих посадовців, які переслідували учасників Євромайдану. Після цього вона написала заяву про звільнення, однак, вже згодом знову повернулася до роботи в прокуратурі. І вже на цій посаді потрапила в Єдиний державний реєстр осіб, щодо яких застосовано положення Закону України «Про очищення влади». Після цього Ілона Геннадіївна була звільнена і сьогодні, якщо вірити її декларації, працює у Фонді гарантування вкладів. Втім, пані Ілона і далі намагається повернутися в прокуратуру та оскаржує в судах рішення про своє звільнення.

Ну і наостанок, дружина Олександра Геннадійовича – Людмила Михайлівна Клюге тежпрацівниця  прокуратури. Вона обіймає посаду прокурора відділу участі прокурорів у господарському судочинстві управління представництва в суді, захисту інтересів громадян та держави при виконанні судових рішень Головного управління представництва та організації участі у кримінальному провадженні в суді Генеральної прокуратури України.

Ми проаналізували декларації Олександра Клюге за 20132015 та 2016 роки. За цей період Олександр Геннадійович заробив майже 800 тис. грн, а його дружина – 585 тис. грн. Окрім цього, прокурор задекларував позику від свого батька на майже мільйон гривень.

У 2015 році Олександр Геннадійович  придбав квартиру в столиці на вулиці Петра Дегтяренка, 35. Площа цього помешкання – 47 кв. м., а задекларована вартість – понад 1 млн грн. Одночасно із прокурором у тому ж будинку придбала квартиру і його сестра. Ілона Геннадіївна Клюге купила своє житло за 978 тис. грн.

Згідно реєстру майнових прав з 2015 року у власності дружини прокурора перебуває житло площею 93 кв. м. за адресою проспект Правди, 19-А. Втім, вартість цієї квартири Людмила Михайлівна не запам’ятала. Цікаво, що у декларації Людмили Михайлівни зазначено, що її діти та чоловік отримали право на користування цією квартирою ще у 2008 році. Це підтверджує і її декларація за 2013 рік, де вказано, що вона є власником квартири площею 93,8 кв. м. (тільки в декларації вказана площа 92,8 кв. м., що більше схоже на помилку). От тільки цієї квартири немає у декларації прокурора Олександра Геннадійовича за аналогічний 2013 рік.

Також прокурор Олександр Геннадійович Клюге задекларував 2 земельні ділянки у Київській області, місце розташування яких, на жаль, ідентифікувати не вдалося.

Батько Олександра Геннадійовича, екс-перший заступник прокурора Київської області –  Геннадій Олександрович Клюге теж має житло у столиці. У 2016 році він придбав квартиру площею 103 кв. м. за адресою вул. Автозаводська, 99/4.  Подібна квартира у цьому будинку коштує понад 120 тис. доларів. Тож, якщо врахувати цю вартість та суму, яку Геннадій Олександрович позичив своєму сину, виникає логічне питання –  звідки у людини, яка все життя попрацювала в органах прокуратури, такі статки?!

Ще одну квартиру Геннадій Олександрович отримав у спадщину. Вона розміщена у Миколаєві, а її площа – 171 кв. м.

Серед автомобілів у власності прокурорського подружжя Skoda Octavia A7 2013 року випуску вартістю 224 тис. грн та Daewoo Matiz 2007 року за 48 тис. грн.

Як бачимо, питань до Олександра Геннадійовича Клюге і так задосить. Зокрема, чому Олександр Геннадійович не задекларував квартиру дружини та звідки у нього кошти на купівлю власного вартісного майна при не надто високих доходах?

Розслідування «PROSUD»

 

Нашли орфографическую ошибку? Выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter   
Редакция «УК» поможет отстоять ваши права и восстановить справедливость!
Пишите нам по адресу help@cripo.com.ua

Новости ТВ
Загрузка...
МетаНовости
Загрузка...