Що вони собі нарозслідували: замначальника управління прокуратури Харківської області Денис Маслій

Інколи в державних органах працюють цілими сім’ями. І навіть протягом декількох поколінь. Особливо поширеним таке явище є у правоохоронних органах. Втім, досить рідко трапляються випадки, коли представники однієї родини займають одні з найважливіших посад у державі.

Знайомтесь, заступник начальника управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури Харківської області – Денис Костянтинович Маслій. 

Коли Денис Маслій вносив зміни про своє майнове становище, а це було 17. 10. 2017 р., він вказував, що працює на посаді заступника начальника управління нагляду у кримінальному провадженні. Але жодної офіційної інформації про таке призначення на сайті прокуратури Харківської області немає. У попередніх своїх деклараціях за 2015 та 2016 роки прокурор відзначав, що є заступником керівника підрозділу регіональної прокуратури. Інформації про таке призначення у вільному доступі теж немає.

Натомість достеменно відомо лише про призначення Дениса Костянтиновича 3 квітня 2014 року на посаду начальника управління нагляду за додержанням законів спецпідрозділами та іншими органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю і корупцією прокуратури Харківської області та призначення на посаду Харківського міжрайонного прокурора 23 грудня 2011 року.

До підвищення у 2011 році Денис Маслій був заступником начальника управління – начальником відділу нагляду за додержанням законів спеціальними підрозділами та іншими установами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю прокуратури Харківської області.

Денис Костянтинович Маслій не єдиний із своєї сім’ї, хто працевлаштований в державних органах. Забігаючи наперед, скажемо, що більшість членів його родини або в минулому, або досі є держслужбовцями. Тепер по черзі.

Батько прокурора — доволі відома особистість на Харківщині — Костянтин Вікторович Маслій.  Костянтин Вікторович 32 роки пропрацював на державній службі. Відомо, що в період 1998-2002 років він був начальником УВС м. Харкова; 2003-2005 років – начальником Управління внутрішньої безпеки МВС Харківської області, а з 2008 року призначений керівником управління з питань внутрішньої політики Харківської ОДА.

Матір прокурора — Ольга Григорівна Маслій є власником 25% ТОВ «ФАВОРИТ 2014», яке було засноване не так давно, у 2013 році. Компанія займається виробництвом гумових виробів. Також у 2014 році Ольга Григорівна зареєструвалася як фізична особа-підприємець.

Брат прокурора – Єгор Костянтинович Маслій теж, схоже, пов’язаний із правоохоронними органами. На своїй сторінці у Facebook він вказав, що працює у прокуратурі.

Нам навіть вдалося знайти його фото у прокуратурі, опубліковане у 2015 році. Однак ні декларацій поданих прокурором, ні жодної інформації про нього у вільному доступі немає.

Дружина Дениса Маслія – Олена Василівна Маслій теж працює прокурором. Якщо вірити її декларації, вона обіймає посаду прокурора Куп’янської міжрайонної прокуратури.

Дівоче прізвище Олени Василівни – Бринцева, що доволі відоме у суддівських колах. Адже батько пані Олени свого часу був суддею Конституційного суду України. Мова йде про Василя Дмитровича Бринцева. Відомо, що суддею Конституційного суду він став у 2005 році. У період 2007-2010 років – був заступником Голови Конституційного Суду України. Василь Бринцев входить до чорного списку осіб, котрим заборонено в’їзд до країн Європи та США. Також Василь Дмитрович був одним із суддів КС, які у 2010 році визнали законним конституційний переворот, скасувавши Конституцію 2004 року і наділивши Януковича незаконними повноваженнями. Втім, це не завадило йому бути суддею КС аж до 2015 року.

Син Василя Дмитровича Бринцева, а відповідно — брат Олени Василівни Маслій — Олексій Васильович Бринцев з 2008 року обіймає посаду судді господарського суду Харківської області.

У 2017 році Олексій Бринцев був кандидатом на посаду судді касаційного господарського суду у складі Верховного Суду. На конкурсі він отримав негативний висновок від Громадської ради доброчесності; Вища кваліфікаційна комісія суддів подолала вето громадськості, та це не допомогло Олексію Бринцеву отримати бажану посаду. Однак сьогодні він обіймає посаду заступника голови господарського суду Харківської області.

Цікаво, що однією з підстав негативного висновку ГРД було те, що суддя не вказав у своїй декларації родинних зв’язків сестру Олену Василівну Маслій, яка працює у прокуратурі.

У великої родини – великі статки. Ми проаналізували декларації Дениса Маслія за 20142015 та 2016 роки. За цей період він заробив лише 588 тис. грн. Дружина прокурора вказала лише соціальну допомогу при народженні дитини – 54 тис. грн за 3 роки. Окрім цього, подружжя задекларувало 296 тис. грн доходу від банківських депозитів та 139 тис. грн як дохід від продажу майна. Ще 300 тис. грн дружина отримала як подарунок від брата.

У безпосередній власності Дениса Маслія з 2016 року є будинок та земля під ним у с. Протопопівка, що неподалік Харкова. Загальна площа цього житла 246 кв. м. Окрім цього, прокурор разом із дружино є власниками ще 6 соток землі у цьому ж селі.

Та ще більшою за розміром, ніж будинок, є квартира подружжя. На превеликий жаль, цього житла немає в реєстрі речових прав на нерухоме майно. Тож всю інформацію про квартиру беремо із декларації Дениса Маслія. Площа квартири прокурорської родини  – 255 кв. м., а вказана вартість – майже 2 млн грн.

Також Денис Маслій є одноособовим власником ще однієї квартири. Її площа значно менша – 33 кв. м.

Олена Маслій разом зі своїм братом-суддею є власником квартири в центрі Харкова. Свою частку цього житла пані Олена отримала на підставі договору дарування наприкінці 2017 року. Площа квартири – 146 кв. м. і сьогодні вона коштує щонайменше 2,3 млн грн.

Ще однією квартирою Олена Маслій володіє разом зі своїми неповнолітніми дітьми. Площа цього житла – 113 кв. м. У декларації прокурора також вказані ще одна земельна ділянка, підвал та гараж.

У декларації Дениса Костянтиновича ми також можемо знайти меблі. Нагадаємо, що відповідно до закону декларуванню підлягає цінне рухоме майно, вартість якого перевищує 100 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня звітного року. Тобто вартість меблів перевищує 137 000 грн.

Вражає і вартість автомобілів, якими володіє та користується прокурорське подружжя. Денис та Олена у 2011 році придбали нову Toyota Rav 4. Обійшлося їм це авто у 320 тис. грн. У 2015 році обоє придбали новеньку Skoda Rapid за 433 тис. грн. Окрім цього, Денис Маслій має право користуванням автомобілем свого батька – теж новеньким Volkswagen Touareg 2011 року, який придбав у тому ж році за 890 тис. грн!

Захмарними є і заощадження родини. На рахунку подружжя у банку 57 тис. доларів та 57 тис. грн. А от готівки ще більше: 86 тис. у. о., 2 тис. євро, 2 тис. GBP та 30 тис. грн.

Кошти на таку кількість нерухомості для Олени та Дениса Масліїв міг принести тільки доволі великий та успішний бізнес. Втім, як ми побачили, ніхто із них не був та не є власником великого бізнесу. Натомість і Денис Маслій, і його дружина, і більшість інших родичів працювали на державній службі: чи то в прокуратурі, чи то в судах. То ж звідки такі статки у Дениса та Олени Маслій, ми сподіваємося, з’ясують відповідні правоохоронні органи.

Розслідування «PROSUD»

 

You may also like...