влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:


Письмо в УК

Фотогалерея

«Токийское сжатие»: лица и позы пассажиров метро столиці Японии в час пик

«Токийское сжатие»: лица и позы пассажиров метро столиці Японии в час пик

Голосование

Накажут ли наглых «мажоров» за создание аварийной ситуации и избиение депутата Найема

Да, в полном соответствии с Законом
Нет, денег хватит откупиться
Не знаю что и сказать
...
Загрузка...
| 22.06.2018 09:10

27 червня 2013 року на всю Україну прогримів гучний скандал, пов’язаний із побиттям і зґвалтуванням мешканки смт. Врадіївки місцевими міліціонерами. Після цього в невеличкому селищі розпочалися масові протести проти свавілля правоохоронних органів. Навіть у ті часи, за правління Януковича, система була змушена реагувати і звільнила причетних міліціонерів і прокурорів. Втім, звільнили їх лише на короткий період…

| 19.06.2018 09:07

Державне бюро розслідувань – новий правоохоронний орган в Україні, який вже порівнюють з американським ФБР. Передбачається, що ДБР остаточно перебере на себе функцію досудового слідства від прокуратури. Наразі Державне бюро розслідувань тільки формується, та вже встигло оголосити конкурс на посади центрального апарату. Втім, аби цей орган став дійсно професійним і незалежним і його справді можна було б порівнювати із ФБР, потрібно провести максимально прозорий і чесний відбір кадрів.

| 14.06.2018 09:14

Станом на початок травня Вища кваліфікаційна комісія суддів України уже провела співбесіди з майже семистам суддів із різних регіонів країни. Отже, можна підвести проміжні результати: переважній більшості, а саме 74% кандидатам, було дозволено далі вершити правосуддя. І лише 2,4% усіх опитаних ВККС визнала такими, що не відповідають займаній посаді. Ще 158 служителям Феміди оголосили перерву у співбесідах. Чи відповідають такі результати очікуванням громадськості?

| 13.06.2018 08:58

В Верховной Раде процветает воровство законопроектов. Парламентарии всех мастей без стеснения присваивают себе законодательные инициативы коллег, депутатских групп и фракций. Чтобы наглядно продемонстрировать практику краж законопроектов, журналисты издания  проанализировали их содержание на примере Комитета по вопросам правовой политики и правосудия. 

| 12.06.2018 09:05

У статті 18 Кодексу професійної етики та поведінки працівників прокуратури сказано, що «працівнику прокуратури слід уникати особистих зв'язків, фінансових і ділових взаємовідносин, що можуть вплинути на неупередженість і об'єктивність виконання професійних обов'язків, скомпрометувати високе звання працівника прокуратури…». Та на практиці ця стаття часто порушується, а на важливі посади в прокуратурі призначають людей, які досить довгий час займалися політичною діяльністю.

| 06.06.2018 09:08

У 2017 році головний військовий прокурор Анатолій Матіоса засекретив електронні декларації своїх підопічних. За його словами, це було зроблено в цілях безпеки працівників. Зараз цю ж постанову Матіоса громадська організація «Центр протидії корупції» намагається оскаржити в суді. В той же час, декларації військових прокурорів вже встигли вилучити з державного реєстру. Це несе відповідні ризики, адже відтепер громадяни України та громадські активісти не можуть проаналізувати походження статків та майна таких прокурорів.

| 04.06.2018 09:04

Політична нейтральність є одним із основних критеріїв доброчесності суддів. Втім доволі часто судді нехтують цим критерієм, виконуючи політично замовні рішення, а також відкрито підтримуючи тих чи інших політиків. Як же оцінюватиме Вища кваліфікаційна комісія політично залежних суддів під час кваліфікаційного оцінювання зможемо дізнатись вже найближчим часом.

| 02.06.2018 09:16

Якщо депутата-корупціонера не посадили, а дали умовний строк – то повноваження його припиняються лише після рішення ради. Про це йдеться в Законі "Про статус депутатів місцевих рад". А місцева рада може не голосувати за позбавлення мандату роками. Тоді хабарник і корупціонер продовжує розподіляти бюджетні кошти та ресурси громади.

| 29.05.2018 09:14

У кожному районному центрі по всій території України є власні прокуратури та суди. Проте забезпечити у таких маленьких містечках незалежну та об’єктивну діяльності суддів та прокурорів досить важко, адже усі люди між собою добре знайомі. А інколи правоохоронці не просто знайомі, а й є найближчими родичами. У зв’язку з подібними обставинами судді та прокурори, маючи значні повноваження та перебуваючи поза зором центральних ЗМІ та громадськості, стають справжніми місцевими «царьками» і частенько йдуть на відверте порушення українського законодавства.

| 25.05.2018 09:07

Під час проходження первинного кваліфікаційного оцінювання судді опиняються у ситуації, коли потрібно пояснювати походження задекларованих коштів. Зокрема тих, які виділяються на будівництва маєтків, особливо якщо вартість маєтку перевищує доходи родини судді за кілька років. Як гадаєте, яке рішення в такому випадку повинна ухвалити Вища кваліфікаційна комісія суддів?!

| 23.05.2018 09:08

Зовсім нещодавно майже вся Україна дізналася про прокурора, який був учасником реаліті-шоу «ЛавЛавCAR». Під час цього проекту українському чиновнику довелося в прямому сенсі роздягнутися, за що його було притягнуто до відповідальності Кваліфікаційно-дисциплінарною комісією прокурорів. Та насправді запитання на цьому до молодого прокурора не вичерпуються!

| 17.05.2018 09:04

Высший совет правосудия 15 мая принял решение, которое можно назвать сенсационным. Впервые в отечественной практике главный дисциплинарный орган отказался уволить судей, которые после событий 2014 года остались на территории самопровозглашенных «республик». Из 12 судей, оставшихся в «ЛНР», чьи дисциплинарные дела рассматривались одними из последних, Высший совет правосудия уволил лишь двух, в отношении которых существовали серьезные подозрения в государственной измене.

| 16.05.2018 09:12

23 березня 2018 року Вища кваліфікаційна комісія суддів України розпочала проводити співбесіди із суддями, які проходять кваліфікаційне оцінювання. Завдяки цьому процесу в рамках судової реформи передбачалося очищення суддівських лав від недоброчесних суддів із сумнівною репутацією. Окрім цього, у майбутньому Вища кваліфікаційна комісія членів буде відігравати ключову роль у ще одному надважливому процесі: створенні антикорупційного суду.

| 15.05.2018 09:11

Аналізуючи декларації осіб уповноважених на виконання функцій держави, зокрема суддів, можна натрапити на сім’ї, де кожен член родини має цілком пристойну заробітну плату, яка дозволяє вирішити більшість бюджетних питань, в тому числі житлових. Проте вони все одно користуються моментом вхопити шмат пирога побільше і при цьому задарма. Нехай і не зовсім чесними методами.

| 11.05.2018 09:12

Цьогоріч Вища кваліфікаційна комісія суддів планує провести оцінювання більше п’яти тисяч служителів Феміди та визначити, хто з них відповідає посаді судді. Процес відбувається у рамках судової реформи, завданням якої є очищення судової системи від недоброчесних суддів. Вагому роль у процесі відігравала Громадська рада доброчесності, яка формувала власні звіти на кожну особу в мантії, що підлягає оцінюванню. Однак члени ГРД вийшли з процесу через зміни до регламенту ВККС.

| 07.05.2018 09:17

Для українських правоохоронних органів вже звичним є те, що у них працюють особи, що тягнуть за собою цілий шлейф скандальних історій, що може свідчити про їхню необ’єктивність та недоброчесність. Окрім цього, виникає ряд запитань і з приводу елітного майна таких осіб, адже, як відомо, заробітні плати у представників правоохоронних органів, в тому числі і прокуратури – невисокі.

| 02.05.2018 09:17

Проведення первинного кваліфікаційного оцінювання суддів – важлива частина судової реформи, адже саме від прозорості цього процесу буде залежати рівень довіри до всієї судової системи. За заявами ВККС у 2018 році плануэться провести кваліфікаційне оцінювання всіх 5600 суддів. На думку Громадської ради доброчесності, якісно оцінити таку кількість суддів за таких короткий проміжок часу – неможливо.

| 27.04.2018 09:11

Аналізуючи декларації українських правоохоронців, можна зустріти прокурорів зі здібностями справжніх «супергероїв»: їм вдається активно подорожувати, купувати нерухомість, займатися будівництвом будинку і при цьому економити за рік більше коштів, ніж вони змогли заробити. Про одного з таких «супергероїв» розповімо в цьому розслідуванні.

| 25.04.2018 09:05

Інколи в державних органах працюють цілими сім’ями. І навіть протягом декількох поколінь. Особливо поширеним таке явище є у правоохоронних органах. Втім, досить рідко трапляються випадки, коли представники однієї родини займають одні з найважливіших посад у державі.

| 24.04.2018 09:32

СМИ регулярно сотрясают скандалы о внезапно обнаруженном имуществе политиков и чиновников высшего звена, которое неизвестно откуда появилось. Чего стоит хотя бы история с угоном из-под здания парламента бронированного мерседеса, принадлежавшего якобы народному депутату от Блока Петра Порошенко Александру Грановскому. В найденной в нескольких километрах от места угона машине обнаружили сумку с документами на его имя, однако каких-либо доказательств, что автомобиль является собственностью Грановского, отыскать не удалось.