влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:


Письмо в УК

Фотогалерея

Ездит ли немецкая полиция на Porsche?

Ездит ли немецкая полиция на Porsche?

Голосование

Ваше отношение к новой полиции:

Стало значительно лучше
Стало лучше, но незначительно
Ничего не изменилось кроме формы и названия
Стало еще хуже
...
Загрузка...
| 06.06.2018 09:08

У 2017 році головний військовий прокурор Анатолій Матіоса засекретив електронні декларації своїх підопічних. За його словами, це було зроблено в цілях безпеки працівників. Зараз цю ж постанову Матіоса громадська організація «Центр протидії корупції» намагається оскаржити в суді. В той же час, декларації військових прокурорів вже встигли вилучити з державного реєстру. Це несе відповідні ризики, адже відтепер громадяни України та громадські активісти не можуть проаналізувати походження статків та майна таких прокурорів.

| 04.06.2018 09:04

Політична нейтральність є одним із основних критеріїв доброчесності суддів. Втім доволі часто судді нехтують цим критерієм, виконуючи політично замовні рішення, а також відкрито підтримуючи тих чи інших політиків. Як же оцінюватиме Вища кваліфікаційна комісія політично залежних суддів під час кваліфікаційного оцінювання зможемо дізнатись вже найближчим часом.

| 02.06.2018 09:16

Якщо депутата-корупціонера не посадили, а дали умовний строк – то повноваження його припиняються лише після рішення ради. Про це йдеться в Законі "Про статус депутатів місцевих рад". А місцева рада може не голосувати за позбавлення мандату роками. Тоді хабарник і корупціонер продовжує розподіляти бюджетні кошти та ресурси громади.

| 29.05.2018 09:14

У кожному районному центрі по всій території України є власні прокуратури та суди. Проте забезпечити у таких маленьких містечках незалежну та об’єктивну діяльності суддів та прокурорів досить важко, адже усі люди між собою добре знайомі. А інколи правоохоронці не просто знайомі, а й є найближчими родичами. У зв’язку з подібними обставинами судді та прокурори, маючи значні повноваження та перебуваючи поза зором центральних ЗМІ та громадськості, стають справжніми місцевими «царьками» і частенько йдуть на відверте порушення українського законодавства.

| 25.05.2018 09:07

Під час проходження первинного кваліфікаційного оцінювання судді опиняються у ситуації, коли потрібно пояснювати походження задекларованих коштів. Зокрема тих, які виділяються на будівництва маєтків, особливо якщо вартість маєтку перевищує доходи родини судді за кілька років. Як гадаєте, яке рішення в такому випадку повинна ухвалити Вища кваліфікаційна комісія суддів?!

| 23.05.2018 09:08

Зовсім нещодавно майже вся Україна дізналася про прокурора, який був учасником реаліті-шоу «ЛавЛавCAR». Під час цього проекту українському чиновнику довелося в прямому сенсі роздягнутися, за що його було притягнуто до відповідальності Кваліфікаційно-дисциплінарною комісією прокурорів. Та насправді запитання на цьому до молодого прокурора не вичерпуються!

| 17.05.2018 09:04

Высший совет правосудия 15 мая принял решение, которое можно назвать сенсационным. Впервые в отечественной практике главный дисциплинарный орган отказался уволить судей, которые после событий 2014 года остались на территории самопровозглашенных «республик». Из 12 судей, оставшихся в «ЛНР», чьи дисциплинарные дела рассматривались одними из последних, Высший совет правосудия уволил лишь двух, в отношении которых существовали серьезные подозрения в государственной измене.

| 16.05.2018 09:12

23 березня 2018 року Вища кваліфікаційна комісія суддів України розпочала проводити співбесіди із суддями, які проходять кваліфікаційне оцінювання. Завдяки цьому процесу в рамках судової реформи передбачалося очищення суддівських лав від недоброчесних суддів із сумнівною репутацією. Окрім цього, у майбутньому Вища кваліфікаційна комісія членів буде відігравати ключову роль у ще одному надважливому процесі: створенні антикорупційного суду.

| 15.05.2018 09:11

Аналізуючи декларації осіб уповноважених на виконання функцій держави, зокрема суддів, можна натрапити на сім’ї, де кожен член родини має цілком пристойну заробітну плату, яка дозволяє вирішити більшість бюджетних питань, в тому числі житлових. Проте вони все одно користуються моментом вхопити шмат пирога побільше і при цьому задарма. Нехай і не зовсім чесними методами.

| 11.05.2018 09:12

Цьогоріч Вища кваліфікаційна комісія суддів планує провести оцінювання більше п’яти тисяч служителів Феміди та визначити, хто з них відповідає посаді судді. Процес відбувається у рамках судової реформи, завданням якої є очищення судової системи від недоброчесних суддів. Вагому роль у процесі відігравала Громадська рада доброчесності, яка формувала власні звіти на кожну особу в мантії, що підлягає оцінюванню. Однак члени ГРД вийшли з процесу через зміни до регламенту ВККС.

| 07.05.2018 09:17

Для українських правоохоронних органів вже звичним є те, що у них працюють особи, що тягнуть за собою цілий шлейф скандальних історій, що може свідчити про їхню необ’єктивність та недоброчесність. Окрім цього, виникає ряд запитань і з приводу елітного майна таких осіб, адже, як відомо, заробітні плати у представників правоохоронних органів, в тому числі і прокуратури – невисокі.

| 02.05.2018 09:17

Проведення первинного кваліфікаційного оцінювання суддів – важлива частина судової реформи, адже саме від прозорості цього процесу буде залежати рівень довіри до всієї судової системи. За заявами ВККС у 2018 році плануэться провести кваліфікаційне оцінювання всіх 5600 суддів. На думку Громадської ради доброчесності, якісно оцінити таку кількість суддів за таких короткий проміжок часу – неможливо.

| 27.04.2018 09:11

Аналізуючи декларації українських правоохоронців, можна зустріти прокурорів зі здібностями справжніх «супергероїв»: їм вдається активно подорожувати, купувати нерухомість, займатися будівництвом будинку і при цьому економити за рік більше коштів, ніж вони змогли заробити. Про одного з таких «супергероїв» розповімо в цьому розслідуванні.

| 25.04.2018 09:05

Інколи в державних органах працюють цілими сім’ями. І навіть протягом декількох поколінь. Особливо поширеним таке явище є у правоохоронних органах. Втім, досить рідко трапляються випадки, коли представники однієї родини займають одні з найважливіших посад у державі.

| 24.04.2018 09:32

СМИ регулярно сотрясают скандалы о внезапно обнаруженном имуществе политиков и чиновников высшего звена, которое неизвестно откуда появилось. Чего стоит хотя бы история с угоном из-под здания парламента бронированного мерседеса, принадлежавшего якобы народному депутату от Блока Петра Порошенко Александру Грановскому. В найденной в нескольких километрах от места угона машине обнаружили сумку с документами на его имя, однако каких-либо доказательств, что автомобиль является собственностью Грановского, отыскать не удалось.

| 23.04.2018 09:10

Після запровадження електронного декларування статків, у деклараціях українських прокурорів почало з'являтися майно, якого не було раніше. Можливо, таке «повернення пам'яті» стало можливим завдяки впровадженню адміністративної та кримінальної відповідальності за брехню в деклараціях. Така ситуація характерна і для найвищого керівництва органів прокуратури.

| 18.04.2018 09:12

5-6 березня 2018 року на Всеукраїнському з’їзді суддів було обрано двох нових членів Вищої ради правосуддя. Це орган, у повноваження якого входить покарання, звільнення та призначення суддів. Окрім вагомих повноважень, перевагою членства у ВРП є достатньо висока заробітна плата – понад 200 тис. грн на місяць.

| 16.04.2018 09:16

Вища кваліфікаційна комісія суддів України – державний орган, відповідальний за підбір суддівського корпусу, переведення суддів та забезпечення їх належного кваліфікаційного рівня. Зовсім нещодавно завершився конкурс на посади суддів нового Верховного суду. Чи не найважливішу роль у формуванні цього суду відіграла саме ВККС, яка оцінювала усіх кандидатів.

| 05.04.2018 09:07

10 січня Вища рада правосуддя оголосила про початок прийому документів кандидатів для обрання членів ВРП з’їздом суддів України. Наразі вакантними залишаться посади чотирьох членів цього органу. Саме Вища рада правосуддя є центральним органом суддівського врядування, до обов’язків якої входить формування доброчесного та високопрофесійного корпусу суддів, додержання норм Конституції та законів України, а також професійної етики в діяльності суддів і прокурорів. За таку роботу щомісяця кожен член Ради отримує близько 200 тис. грн заробітної плати.

| 04.04.2018 09:09

Прокурори, які майже все своє життя працювали в прокуратурі – досить цінні кадри для «післямайданних» генпрокурорів. Зараз такі «досвідчені» захисники права стають членами конкурсних комісій та робочих груп і навіть отримують престижні державні відзнаки. Втім, якщо проаналізувати більш детально біографію та декларації таких чиновників, виникає багато сумнівів з приводу їхньої доброчесності.