Аналитик-фактчекер о том как распознать дипфейки: “Создать фейк легче, дешевле и быстрее, чем разоблачить его”

Какими бывают дипфейки, что помогает обычным пользователям не попадаться на эти уловки и как социальные сети и СМИ могут противодействовать распространению фальшивых фото, аудио и видео, созданных с помощью искусственного интеллекта.

Уроки історії. Воєнні колони московитів застрявали не тільки у 2022-му на Київщині

Коли називають причини військових поразок росії, слово «логістика» — чи не завжди на першому місці. Саме через невміння керувати своїми величезними арміями, імперію регулярно трясли військові катастрофи.

Три історії про зраду України. Репортаж з колонії де відбувають покарання колаборанти

В Україні є декілька спеціальних місць, де утримуються виключно люди засуджені за колаборацію і підтримку держави-агресора під час повномасштабного вторгнення: колонія для жінок, колонія, де перебувають колишні представники правоохоронних органів та чоловіча колонія.

Командир спецзагону Nobody про секретні місії у Бахмуті, Енергодарі та Новій Каховці

Російські Вагнери, ГРУ, розвідка ВДВ — вони, звичайно, відрізняються, але це сильний і вмотивований противник, навчений, з досвідом. Однак  коли ми зустрічаємося в прямому зіткненні, ворог, як правило, вимушений тікати. Тяжко підрахувати точно, але за час повномасштабної війни ми знищили живої сили — точно тисячі, техніки – сотні одиниць.

Уроки історії. Чого тепер варті «гарантії безпеки» за Будапештським меморандумом

5 грудня 1994 року найбільші ядерні держави світу: Сполучені Штати Америки, Велика Британія, Російська Федерація — надали нам «гарантії безпеки», підписавши в Будапешті Меморандум про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. До Меморандуму пізніше долучилися й інші постійні члени Радбезу ООН — Франція та Китай.

Селфі як інструмент пошуку. Як розслідують злочини російських загарбників проти українських дітей

Журналісти ВВС поговорили з головою розслідувальної команди Натаніелом Реймондом про методи їхньої роботи, оцінку кількості вивезених українських дітей та про те, чи вірить він у торжество правосуддя.

Напої з російським смаком знову на українських прилавках. Як “перевзулись” російські чайні компанії

До 2022 року 40% ринку чаю в Україні займали компанії з російськими кінцевими бенефіціарними власниками: “Орімі Україна” та “Компанія май Україна”. Ці назви мало про що говорять споживачам, але ледь не кожен знає бренди, якими ті володіли: Greenfield, TESS, “Принцеса Нурі”, “Майский” та Curtis.

Как устроен цифровой ГУЛАГ в России — и что мешает ему заработать в полную силу

О системах слежки за населением ходит много слухов разной степени правдоподобности: СМИ, работающие в России, ограничены цензурой, подрядчики и разработчики подобных систем зачастую никогда не видят их в «живом виде» и работают только с демо-версиями.