Про ліцензію, про 1+1 та зраду

Почнемо з того, що для того, аби перебрати контроль над каналом, потреби скасовувати ліцензію нема. Ліцензія без телеканалу — папірець (ну майже), а ось телеканал (навіть без ліцензії) — це юридична особа, діюче підприємство. А якщо ліцензія в телеканалу не одна?

 1+1 погнало зраду по інтернетах, що злочинна влада хоче забрати в них ліцензію і вимкнути з ефіру. Ну як забрати? Поточна ліцензія закінчується сьогодні (29/12/16) і її треба подовжити. Вони і продовжили. Вірніше не вони, а їм (Нацрада на засіданні 15 грудня).

Тепер Плюси твердять, що з «надійних джерел™» надходить інформація, ніби Адміністрація Президента шукає спосіб скасувати останнє рішення Нацради і перейняти контроль над каналом. Ось в цьому місці я трохи завис і спитав у монітор ноутбука «ГА?».

Почнемо з того, що для того, аби перебрати контроль над каналом, потреби скасовувати ліцензію нема. Ліцензія без телеканалу — папірець (ну майже), а ось телеканал (навіть без ліцензії) — це юридична особа, діюче підприємство. А якщо ліцензія в телеканалу не одна?

І вона таки не одна. 1+1 раптом вирішило поплакатися про аналогову ліцензію, яку 15 грудня подовжили на сім років і яку тепер шоколадний режим думає як забрати. Так і хочеться спитати: ви нащо її подовжували, придурки? Бо тепер не все так просто. Мені невідомий механізм відкликання вже прийнятого рішення, а скасовувати ліцензії Нацрада не може. Такий от парадокс: видавати може, а скасовувати — ні. Але й це ще не все.

Ліцензія НР № 00878-м, яка раптом стала поперек горла Адміністрації Президента, не єдина, яка є в телеканалу 1+1. Вона дає право вести мовлення на мережі УТ-2 протягом 15 годин на добу. Проте 1+1 має ще одну аналогову ліцензію НР № 00081-м. Теж на мережу УТ-2. На ті 9 годин, що лишилися. Крім того, в 1+1 є ще ліцензія НР № 0866-п до кінця 2020 року. Це загальнонаціональне мовлення в мережі DVB-T2. Тобто, навіть якщо злочинна влада і придумає як забрати в Плюсів 15 годин аналогового ефіру, вимкнути їх таким чином зовсім вона не може.

Також важливо розуміти, що всі аналогові ліцензії зараз подовжуються з умовою, що вони перестають діяти, коли буде прийняте рішення про відключення в Україні аналогового телебачення. Відключення це, до слова, мало відбутися ще влітку 2015 року і за певними планами нарешті відбудеться влітку наступного.

Тому я, дурень, не розумію, навіщо нашому тирану втягувати себе в черговий скандал заради того, щоб ЧАСТКОВО прибрати канал з аналогового ефіру на півроку раніше? Але розумію, що якщо 1+1 (теоретично) не заплатило ліцензійний збір за продовження ліцензії — то цю ліцензію йому цілком законно не дадуть. Звідси наступне питання: навіщо великий, загальнонаціональний телеканал, опираючись на чутки, звертається до президента. Невже заради піару? Чи може Плюсам (теоретично) справді відомо про відкликання ліцензії? Може навіть і причини цього кроку відомі? Ну, теоретично.

Paul Kod

Читайте также: