«Друзі» Путіна — Трам і Сі Цзиньпін остаточно поховали російську «Силу Сибіру»

США і Китай знайшли альтернативу російському газопроводу «Сила Сибіру», підписавши угоду про розвиток заводу з виробництва зрідженого природного газу (СПГ) на Алясці.

Про це у четвер повідомляє агентство Bloomberg.

США и Китай

Проект оцінюється в 43 мільярди доларів, він може стати однією з альтернатив російському газопроводу «Сила Сибіру». Потужність СПГ-заводу складе 20 мільйонів кубометрів газу в рік. Угода підписана в ході візиту президента США Дональда Трампа в Пекін і його зустрічі з китайським лідером Сі Цзиньпінем.

Китайська China Petrochemical Corp., більш відома як Sinopec Group, і американська Alaska Gasline Development Corp. підписали угоду і схвалили план, який дозволить постачати СПГ в Китай. Згідно з планом, від північних родовищ на Алясці буде прокладений газопровід протяжністю 800 миль до заводу СПГ на півдні штату, звідки зріджений газ можна буде завантажити на танкери і відправити в Китай. У проекті також беруть участь влада штату Аляска, China Investment Corp. і Bank of China Ltd.

Реалізація плану схвалена сторонами не до кінця. «Є ще кілька важливих кроків, щоб досягти фінальної угоди, хоча поточний договір — вже прорив, всі п’ять необхідних представників поставили свої підписи: покупець, позичальник, інвестор, девелопер і влади штату», — розповів губернатор Аляски Білл Уокер.

В свою чергу, російські ЗМІ повідомляють, що голова правління «Газпрому» Олексій Міллер 1 листопада попередив Китай про можливий дефіцит газу. На його думку, поставки СПГ в Китай не можуть задовольнити зростаючий попит Пекіна. На даний момент російська сторона реалізує проект «Сила Сибіру», потужність якого становить 38 мільярдів кубометрів газу в рік. Планувалося, що газопровід буде транспортувати газ Іркутського і Якутського центрів газовидобутку в Китай, а також на Далекий Схід. // Аргумент

Читайте также: