Рекордне покарання за «бляху»: митниця оштрафувала одеситку на 3,6 млн. грн.

Литовські номери Cadillac Escalade 2007 року випуску став справжнім головним болем для родини Нікандрових

В Одесі подружжя намагається оскаржити рекордний штраф за користування нерозмитненим авто – 3,6 млн грн за єврономери. Cadillac Escalade 2007 року зупинили поблизу міста Ізмаїл. Жінку-водія одразу відвезли до найближчої митниці, там на неї склали протокол. У ситуації розбиралися кореспонденти "5 каналу".

"Я сиділа за кермом у машині з вимкненим двигуном. Підійшли поліцейські, почали вимагати документи. Потім почали звинувачувати, що машина незаконно перебуває на території України. Забрали документи всі на автомобіль, права, паспорта. Поліцейський сів за кермо Cadillac і поїхали на митницю", – розповідає Світлана Нікандрова.

Cadillac Escalade 2007 року випуску на литовських номерах став головним болем для родини Нікандрових. Митниця виписала їм штраф у понад 3,5 млн грн. У Фіскальній службі наполягають: їздити без розмитнення протизаконно. А таке значне фінансове покарання пояснюють значним об’ємом двигуна і віком машини.

"Враховується сума, яка б підлягала сплаті, з урахуванням об’єму двигуна, виду палива. Береться 300% від цієї суми", – пояснив заступник начальника управління Одеської митниці ДФС Руслан Єршов.

У поліції визнають: іноземні номери не є підставою для перевірки автомобіля. Зупиняти можуть лише за двома умовами. Як уточнює речник Одеської патрульної поліції Алла Марченко: "Перша – в разі порушення ПДР, і друга – якщо (авто – 5.UA) розшукують". 

Судова тяганина між митницею та родиною Нікандрових триває вже рік. Суд першої інстанції залишив штраф без змін. Тепер сім’я оскаржуватиме такий вердикт в апеляції.

Читайте также: