Обережно! Шахраї не сплять!

Не зважаючи на постійні превентивні заході, які проводять співробітники поліції, громадяни все частіше стають жертвами шахраїв. 

До найпоширеніших видів шахрайств відносять:

шахраї

1) Телефонні шахрайства (ваш син в поліції або потрапив у ДТП), або SMS про виграш автомобіля і необхідність сплати комісійних;

2)Інтернет-шахрайства (купівля – продаж товарів через Інтернет);

3) Шахрайства з банківськими картками (виманювання pin-коду або паролю картки та зняття з неї готівки).

Декілька порад як захистити себе від зловмисників:

-​ не розголошуйте свої персональні дані (дані паспорту чи посвідчення водія) та приховуйте номери кредиток та банківських рахунків;

-​ ставтесь відповідально до документів;

-​ не погоджуйтесь на підозрілі пропозиції легко заробити;

-​ аналізуйте інформацію про виграші в лотереях, в яких ви не брали участі;

-​ зберігайте спокій, якщо посеред ночі незнайомець по телефону повідомляє погані новини, вимагаючи гроші.

Поліція Київщини закликає громадян бути пильними! Якщо ви, все ж таки, стали жертвою шахраїв, не гайте часу і одразу телефонуйте за номером «102».

Нагадуємо, згідно ст.190 КК України за шахрайство передбачена кримінальна та адміністративна відповідальність. Санкція статті передбачає покарання від штрафу в розмірі 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Стаття 51 КУпАП встановлює стягнення за дрібне викрадення чужого майна, в тому числі здійснене шляхом шахрайства: від штрафу в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян до адміністративного арешту на строк 10 діб за повторне вчинення такого правопорушення.

УПД в Київській області
 

Читайте также: