В Одесі працівники поліції затримали «мінял», які чинили опір дільничним офіцерам

На одному з ринків Одеси співробітники поліції превентивної діяльності проводили заходи по виявленню осіб, які здійснюють незаконні валютні операції. Однак деякі «міняли» почали чинити поліцейським фізичний опір. На допомогу дільничним офіцерам підоспіли оперативники внутрішньої безпеки НПУ та патрульні поліцейські. Двох дебоширів наразі поміщено до ізолятора тимчасового тримання, ще на двох складено адміністративні протоколи.

23 квітня цього року на території одеського ринку «Книжка» дільничні офіцери Приморського відділу поліції проводили відпрацювання по виявленню та попередженню осіб, які займаються незаконним обміном валюти.

поліція

Під час складання адміністративних матеріалів працівниками поліції превентивної діяльності окремі особи почали перешкоджати їм виконувати свої службові обов’язки. Вони чинили поліцейським опір та провокували бійку. Валютчики почали штовханину та словесну перепалку з дільничними офіцерами, всіляко привертаючи увагу оточуючих та штучно налаштовуючи людей, які зібралися у натовп, проти поліцейських, які, начебто, діяли неправомірно.

Враховуючи, що поруч з місцем події знаходиться адміністративна будівля Одеського управління Департаменту внутрішньої безпеки поліції, випадковими свідками інциденту стали працівники цього підрозділу. Оперативники ВБ відразу поспішили на допомогу дільничним, не дали агресивно налаштованим особам з натовпу сприяти міняйлам втекти від правоохоронців та вступити у бійку з поліцейськими. Оперативники пояснювали оточуючим, що дії дільничних правомірні. Також було негайно повідомлено про конфлікт керівництво УДВБ Нацполіції, яке скерувало на місце події наряд патрульної поліції.

Спільними діями співробітників превенції, патрульних та оперативників внутрішньої безпеки поліції було затримано двох місцевих мешканців Одеси, які найбільш люто чинили опір правоохоронцям, завдавши тілесних ушкоджень різного ступеню важкості та доставлено до Приморського відділу поліції Одеси. За фактом подій слідчими поліції розпочато кримінальне провадження за ч. 2 ст. 345 (Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) Кримінального кодексу України. Дебоширів затримали в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України та помістили до ізолятора тимчасового тримання поліції в Одеській області. Їм оголошено підозру у вчиненні злочину. Ще на двох осіб складено адмінпротоколи за ст. 162 (Порушення правил про валютні операції) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Департамент внутрішньої безпеки
Національної поліції України

Читайте также: