На Луганщині депутата підозрюють у діях, направлених на зміну меж території та держкордону України

Прокуратурою Луганської області здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні стосовно депутата однієї з селищних рад Попаснянського району Луганської області за фактом вчинення умисних дій, направлених на зміну меж території та державного кордону України, на порушення порядку, встановленого Конституцією України, представником влади, за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 110 КК України).

Встановлено, що депутат та водночас заступник голови з питань діяльності виконавчого комітету однієї з селищних рад Попаснянського району Луганської області у травні 2014 року брав активну участь в організації та проведенні на території селища так званого «Референдуму щодо підтримки акту про державну самостійність «ЛНР» з метою зміни меж існуючого кордону та територіальної цілісності України.

Так, використовуючи власний авторитет, як депутата та заступника голови селищної ради, та владні повноваження, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки у вигляді зміни меж території та державного кордону, посадовець надавав вказівки щодо організації місця проведення вказаного «заходу», облаштування меблями, скриньками та кабінками для голосування. Крім того, за грошову винагороду пропонував мешканцям селища взяти безпосередню участь у проведенні так званого «референдуму» у якості членів дільничної виборчої комісії, проводив їх інструктаж з питань проведення «голосування», часу початку та завершення роботи виборчої дільниці, порядку роботи комісії, порядку отримання бюлетенів, визначив голову виборчої комісії та ролі інших членів дільниці, тощо.

Виконуючи організаційні функції, чоловік знаходився на виборчій дільниці, контролював хід голосування, надавав вказівки та поради членам дільниці щодо процесу голосування, а по завершенню – зачинив виборчу дільницю, організував процес підрахунку бюлетенів та отримавши бюлетені доставив їх до районної виборчої комісії для проголошення так званих результатів «референдуму».

Прокуратурою Луганської області вказаному депутату селищної ради повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 110 КК України.

Довідково: санкція ч. 2 ст. 110 КК України передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з конфіскацією майна або без такої.

Прес-служба прокуратури Луганської області

Читайте также: