Криминальная хроника Украины на 19.01.2010

Упродовж минулої доби до органів внутрішніх справ України надійшло 2 859 заяв про злочини. Вжитими заходами 1 080 (37,7%) з них розкрито «за гарячими слідами». Серед розкритих злочинів – п’ять вбивств, п’ять фактів завдання тяжких тілесних ушкоджень, п’ять розбійних нападів, 26 пограбувань, два факти незаконного заволодіння транспортними засобами.

 За незаконне зберігання зброї затримано п’ятеро осіб, в яких вилучено пістолет, два обрізи мисливської рушниці, п’ять одиниць саморобної вогнепальної зброї, гранату та 111 набоїв.

 За злочини у сфері обігу наркотичних засобів та психотропних речовин затримано 13 осіб, у яких вилучено 5,5 кілограма наркотичних засобів.

 За адміністративні правопорушення, вчинені в громадських місцях, до відповідальності притягнуто 3 953 особи.

 За порушеними кримінальними справами заарештовано 10 підозрюваних осіб.

 Упродовж минулої доби порушено 62 кримінальні справи за злочинами економічної спрямованості, з них 17 – у сфері службової діяльності.

 Працівниками Державтоінспекції зафіксовано 39 дорожньо-транспортних пригод із потерпілими, в яких одна особа загинула та 48 – травмовані.

 У Тисменицькому районі Івано-Франківської області 15 січня на березі річки в рюкзаку було знайдено частини тіла невідомої жінки. Загиблою виявилася 50-річна безробітна мешканка обласного центру. У результаті оперативно-розшукових заходів працівники міліції затримали 58-річного місцевого мешканця, пенсіонера. Попередньо встановлено, що він у своєму будинку дерев’яною палицею вбив потерпілу під час сварки на ґрунті ревнощів, після чого на санках відвіз тіло до покинутого будинку, розчленував й частини тіла заховав.

 У Бобровицькому районі Чернігівської області 17 січня у своєму будинку було знайдено мертвим із ознаками удушення 41-річного безробітного, раніше судимого місцевого мешканця. У результаті оперативно-розшукових заходів працівники міліції затримали 25-річного безробітного, раніше судимого місцевого мешканця. Попередньо встановлено, що він увечері 17 січня в будинку потерпілого ременем задушив господаря під час сварки та після спільного вживання спиртних напоїв.

 В Яворівському району Львівської області 16 січня на пункті пропуску через Державний кордон України працівники міліції затримали мешканку Хмельницької області та двох мешканців Івано-Франківської області, віком від 24 до 45 років, усі без постійного місця роботи. Вони намагалися вивезти до Чеської Республіки, з метою сексуальної експлуатації, трьох безробітних мешканок міста Хмельницького, віком від 20 до 29 років.

 У місті Бахмачі Чернігівської області 18 січня працівники міліції затримали 33-річного громадянина Республіки Молдови. Попередньо встановлено, що він в приміщенні ремонтної майстерні відібрав у 25-річної місцевої мешканки, приватного підприємця, мобільний телефон. Викрадене вилучено.

 У Дніпропетровську працівники Державної служби боротьби з економічною злочинністю викрили службових осіб однієї з медустанов, котрі в акті виконаних робіт із ремонту приміщень зазначеної установи завищили їх обсяги (фактично роботи не проводилися), чим державі було завдано збитки на суму 186 тисяч гривень. Прокуратурою порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.364 (зловживання владою або службовим становищем) КК України.

 На Донеччині працівники Державної служби боротьби з економічною злочинністю викрили посадових осіб товариства з обмеженою відповідальністю, котрі без відповідної ліцензії здійснювали видобуток підземної води з артезіанської свердловини, внаслідок чого державі завдано збитки на суму 219 тисяч гривень. Слідчим відділом одного з міськуправлінь внутрішніх справ порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч.3 ст.365 (перевищення влади або службових повноважень) КК України.

 На Луганщині працівники Державної служби боротьби з економічною злочинністю викрили начальника районного відділу страхування обласної дирекції Національної акціонерної страхової компанії, котра впродовж минулого року привласнила майже 337 тисяч гривень, які були сплачені клієнтами компанії за оформлення страхових полісів. Слідчим відділом одного з міськуправлінь внутрішніх справ порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч.3 ст.191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) КК України.

 На Луганщині працівники Державної служби боротьби з економічною злочинністю викрили службових осіб кредитної спілки, котрі у порушення вимог Законів України “Про кредитні спілки” й “Про фінансові послуги та фінансове регулювання ринку фінансових послуг”, без належної оцінки платоспроможності позичальників, видали кредити на загальну суму 1,7 мільйона гривень, чим завдали збитки вкладникам згаданої спілки. Прокуратурою порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.364 (зловживання владою або службовим становищем) КК України.

МВС України

Читайте также: