Криминальная хроника Украины на 18.02.2010

Упродовж минулої доби до органів внутрішніх справ України надійшло 5 021 заява про злочини. Вжитими заходами 2 308 (45,9%) з них розкрито «за гарячими слідами». Серед розкритих злочинів – шість вбивств, два факти завдання тяжких тілесних ушкоджень, два розбійні напади та 35 пограбувань. 

За незаконне зберігання зброї затримано 31 особу, в яких вилучено три пістолети, п’ять обрізів мисливських рушниць, 10 одиниць саморобної вогнепальної зброї, гранату, 200 грамів вибухівки та 415 набоїв.

За злочини у сфері обігу наркотичних засобів та психотропних речовин затримано 48 осіб, у яких вилучено 15,1 кілограма наркотичних засобів.

За адміністративні правопорушення, вчинені в громадських місцях, до відповідальності притягнуто 7 098 осіб.

За порушеними кримінальними справами заарештовано 36 підозрюваних осіб.

Упродовж минулої доби порушено 148 кримінальних справ за злочинами економічної спрямованості, з них 53 – у сфері службової діяльності, у тому числі дев’ять – про хабарництво.

Працівниками Державтоінспекції зафіксовано 40 дорожньо-транспортних пригод з потерпілими, в яких три особи загинули та 56 – травмовані.

У Донецьку 14 лютого на вулиці було знайдено мертвим із ножовим пораненням грудей невідомого чоловіка віком до 30 років. Потерпілим виявився 18-річний місцевий мешканець. За скоєння цього злочину працівники міліції затримали 19-річного безробітного мешканця вказаного міста. Попередньо встановлено, що він увечері 14 лютого на вулиці згаданого міста вбив ножем потерпілого під час раптово виниклої сварки.

У Васильківському районі Київської області, на околиці села Велика Солтанівка, 11 лютого було знайдено мертвим 40-річного киянина, приватного підприємця. За висновком судово-медичної експертизи його смерть настала внаслідок удушення. У результаті оперативно-розшукових заходів за підозрою в скоєнні вбивства працівники міліції затримали мешканця Чернігівської області та мешканця Вінниці, віком 21 та 19 років, обидва без постійного місця роботи. Попередньо встановлено, що вони в Подільському районі столиці в автомобілі потерпілого, на ґрунті неповернення останнім грошового боргу, під час сварки задушили потерпілого, а тіло на вказаному автомобілі вивезли на околицю згаданого села. Автомобіль вилучено.

У Запоріжжі в результаті оперативно-розшукових заходів працівники міліції затримали п’ятьох місцевих мешканців, віком від 36 до 45 років, усі без постійного місця роботи. Попередньо встановлено, що вони впродовж 2007-2009 років вивезли до Російської Федерації 31 мешканця Запорізької області, де продали їх для подальшої неоплатної експлуатації праці. Усіх потерпілих повернено на Батьківщину.

У Луганську 17 лютого в результаті оперативно-розшукових заходів працівники міліції затримали 30-річного громадянина Російської Федерації та 16-річного мешканця міста Кіровська Луганської області, учня загальноосвітньої школи. Попередньо встановлено, що вони на вулиці обласного центру під загрозою ножа відібрали 150 гривень у 62-річного місцевого мешканця.

У Севастополі 17 лютого в результаті оперативно-розшукових заходів працівники міліції затримали двох громадян Грузії, віком 41 та 56 років. Попередньо встановлено, що вони минулого вечора на вулиці вказаного міста з автомашини 44-річної місцевої мешканки, приватної підприємниці, викрали сумку, у якій знаходилися особисті речі та документи. Викрадене вилучено.

У місті Рубіжному Луганської області працівники міліції затримали 32-річного безробітного, раніше судимого місцевого мешканця, вдома в якого вилучили 200 грамів вибухівки.

У Дніпропетровській області працівники Державної служби боротьби з економічною злочинністю викрили службовця контрольно-ревізійного управління в області, котра вимагала та отримала 15 тисяч доларів США хабара від засновника товариства з обмеженою відповідальністю за невідображення в акті перевірки виявлених порушень у його підприємницькій діяльності. Органами прокуратури порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.368 (одержання хабара) КК України.

У Черкасах працівники Державної служби боротьби з економічною злочинністю викрили директора навчально-виробничого підприємства, котрий вимагав та отримав 700 доларів США хабара від місцевого мешканця за надання йому в оренду складського приміщення на території вказаного підприємства. Прокуратурою району порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.368 (одержання хабара) КК України.

На Одещині працівники Державної служби боротьби з економічною злочинністю викрили посадовця однієї зі служб на залізниці, котрий, шляхом шахрайства, приватизував дві квартири, що належать зазначеній залізниці. Внаслідок цих дій правопорушника державі завдано збитки на суму понад 234 тисячі гривень. Слідчим відділом УМВС на Одеській залізниці порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч.4 ст.190 (шахрайство) КК України.

МВС України

Читайте также: