На Одещині чиновник з фальшивим дипломом намагався підкупити посадовця поліції

За непритягнення до кримінальної відповідальності за фактом підробки документу, який засвідчує здобуття вищої освіти, один з працівників керівної ланки Савранської райадміністрації запропонував заступникові начальника слідчого підрозділу поліції 400 доларів США. Під час передачі коштів зловмисника було затримано спільними діями внутрішньої безпеки НПУ та поліції Одеської області.

Одеським управління Департаменту внутрішньої безпеки НПУ було отримано інформацію про спробу втягнення посадовця обласної поліції до корупційних дій. Під час перевірки було встановлено, що 47-річний очільник одного з управлінь Савранської РДА був викритий слідчим підрозділом місцевої поліції у використанні підроблених документів. Чоловік обіймав посаду, не маючи вищої освіти —  наданий ним диплом  виявився фальшивим.

За виявленим фактом СВ Савранського відділення поліції Одещини було розпочато кримінальне провадження за ч.1 ст.358 (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів)Кримінального кодексу України.

Сподіваючись уникнути покарання, чиновник звернувся до заступника начальника слідчого підрозділу. За закриття матеріалів справи він запропонував капітану поліції 400 доларів США. Про подію посадовець поліції негайно рапортувала керівництву та Одеське УДВБ НПУ.

За матеріалами внутрішньої безпеки НПУ слідчими одеської поліції, під процесуальним керівництвом прокуратури, було розпочато ще одне кримінальне провадження відносно викритого фігуранта – за спробу підкупити службову особу – ч.3 ст.369(Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі) КК України.

Спільними діями працівників Одеського УДВБ НПУ та СУ ГУНП у Одеській області представника районної ради було затримано відразу після надання ним хабара – 12 тисяч гривень – посадовцю Савранського ВП. Предмет злочину вилучено.

Наразі готується клопотання про обрання затриманому запобіжного заходу та оголошення підозри. Відтак чоловіку загрожує позбавлення волі до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади.

Департамент внутрішньої безпеки Національної поліції України

Читайте также: