Суд обрав запобіжний захід затриманому НАБУ екс-працівнику СБУ

Суд відправив під нічний домашній арешт колишнього оперуповноваженого Вишгородського міжрайонного відділу Головного управління СБУ в Києві та Київській області Ростислава Харченка, затриманого детективами НАБУ за підозрою у вимаганні хабара.

Таке рішення ухвалив слідчий суддя Солом’янського районного суду міста Києва Максим Вишняк, повідомляє «Слово і Діло».

Як зазначається в ухвалі, Харченко наразі обіймає посаду старшого оперуповноваженого з особливо важливих справ відділу оперативного забезпечення територіальних органів Державної фіскальної службі центральних регіонів України Головного управління внутрішньої безпеки ДФС. Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Анастасія Андронова просила відправити Харченка під цілодобовий домашній арешт.

Однак суд лише частково задовольнив клопотання й відправив колишнього СБУшника під нічний домашній арешт із покладанням низки процесуальних обов’язків. Так, Харченко зобов’язаний прибувати на першу вимогу, не відлучатися з місця проживання без дозволу, повідомляти про зміну свого місця проживання та роботи, утримуватися від спілкування з фігурантами справи й здати на зберігання закордонні паспорти.

Нагадаємо, Харченку повідомили про підозру. За версією слідства, екс-СБУшник запропонував ТОВ «Сан Шайн Груп» допомогу в поверненні обладнання, вилученого при спільному обшуку Національної поліції та СБУ в липні 2016 року. Для цього він погодився вплинути на слідчого поліції в кримінальному провадженні Андрія Курача, в межах якого й вилучили обладнання. За це Харченко вимагав від підприємців 50 тисяч доларів за власні «послуги».

Крім того, під час досудового розслідування задокументовані факти у висловлюванні колишнім оперуповноваженим вимоги про подальшу періодичну передачу йому неправомірної вигоди за невтручання в здійснення належної господарської діяльності зазначеної компанії.

Читайте также: