У нардепа вимагали пів мільйона доларів за непоширення фейкової переписки

Служба безпеки розслідує справу про вимагання і незаконне використання спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу суду.

Відомості до ЄРДР внесено 11 травня 2019 року. У справі є один підозрюваний, який визнає вину і начебто діяв у змові з невстановленими особами.

За даними слідства, чоловік вступив у злочинну змову з групою невстановлених осіб наприкінці 2018 – на початку 2019. Був розроблений злочинний план вимагання 500 тис. доларів США у народного депутата, погрожуючи розповсюдженням інформації, отриманої внаслідок несанкціонованого доступу (зламу) електронних поштових скриньок та подальшого спотворення листування. Йшлося про переписку оточення нардепа в кількості щонайменше 10 осіб.

У період з 10.05.2019 року по 14.05.2019 підозрюваний написав нардепу на Whatsapp і повідомив, що знає про зміст листування. На підтвердження він надіслав як існуючі листи, так і змінені, з недостовірними відомостями щодо питань, пов`язаних з діяльністю ПАТ «ОПЗ» (очевидно, йдеться про «Одеський припортовий завод»).

14 травня підозрюваний зустрівся з народним депутатом в готелі «Русь» (Київ, вул. Госпітальна, 4) і висунув вимогу надання йому, як особі уповноваженої діяти від імені усіх співучасників, гроші в сумі 500 тис. доларів за не розповсюдження змісту електронного листування.

15.05.2019 року о 16 годині 25 хвилин у м. Бровари, вул. Переяславський шлях, 131 в приміщенні автозаправної станції «ОККО» підозрюваний отримав від нардепа 500 тис. доларів і був затриманий.

У судовому засіданні підозрюваний вину визнав та просив застосувати щодо нього запобіжний захід, не пов`язаний з триманням під вартою. Але суд взяв його під варту, призначивши альтернативу у вигляді застави в сумі 154 тис. грн. Про підозрюваного в ухвалі сказано, що він уродженець Харкова і раніше не судимий.

Ім’я народного депутата в опублікованій ухвалі суду приховано.

Читайте также: