Прокурори захистили права неповнолітніх ув’язнених

Відповідно до міжнародних стандартів позбавлення волі для неповнолітніх має застосовуватись як крайній із можливих заходів впливу.

На виконання цих вимог і положень Кримінального процесуального кодексу України затримання та тримання під вартою підлітків застосовуються у виключних випадках, — лише у разі, якщо вони підозрюються у вчиненні тяжких та особливо тяжких злочинів, за умови, що застосування до них іншого запобіжного заходу неможливо.

На данном изображении может находиться: один или несколько человек

Наразі в установах попереднього ув’язнення утримується 114 таких неповнолітніх. Органи прокуратури, наділені функцією нагляду за додержанням законів у цій сфері, здійснюють регулярні перевірки додержання прав ув’язнених.

Так, Генеральною прокуратурою України під час перевірки у Київському слідчому ізоляторі установлено численні порушення умов тримання неповнолітніх і жінок з дітьми до 3 років, їх соціального, медико-санітарного та матеріально-побутового забезпечення, виховної роботи, освіти. Зокрема, підлітки з важкими патологіями жодного разу не обстежувались профільними лікарями, неповнолітній, який є дитиною, позбавленою батьківського піклування, не отримував пенсію у зв’язку з втратою годувальника тощо. За результатами розгляду внесених прокурорами вказівок, ці порушення усунуто. Ув’язнених забезпечено харчуванням згідно зі встановленими нормами, 3 хворих неповнолітніх обстежено в умовах спеціалізованих закладів охорони здоров’я, призначено відповідне лікування, яке наразі вони отримують.

За вказівками прокуратури Львівської області в камерах установи виконання покарань №19, де утримуються неповнолітні, проведено ремонтні роботи та відновлено гаряче водопостачання, замінено постільну білизну тощо.

На вимогу прокуратури Дніпропетровської області засудженому, 2002 року народження, який утримується в Дніпровській установі виконання покарань № 4, виготовлено паспорт громадянина України. Прокуратурою Донецької області поновлено право ув’язненого в Бахмутській установі виконання покарань №6 на освіту та зараховано його до загальноосвітнього навчального закладу.

Усього цього року з метою захисту прав неповнолітніх у слідчих ізоляторах, виховних колоніях, інших спеціальних установах прокурори розпочали 15 кримінальних проваджень, внесли 353 документи реагування, за результатами розгляду яких до дисциплінарної відповідальності притягнуто 122 винних службових осіб.

Андрій Лисенко, речник ГПУ

Читайте также: