У столичних школах за безпекою слідкуватиме “Муніципальна охорона”

У Києві до забезпечення безпеки у закладах освіти долучиться комунальне підприємство “Муніципальна охорона”.

У столичних школах за безпекою слідкуватиме “Муніципальна охорона”

Про це сказав заступник голови КМДА Валентин Мондриївський під час засідання колегії Департаменту освіти і науки, де були представлені підсумки реалізації міської цільової програми «Освіта Києва. 2016-2018» та важливі стратегічні напрями наступної, повідомляє прес-служба КМДА.

“У питанні безпеки у закладах освіти наступним кроком після встановлення тривожних кнопок та камер відеоспостереження буде запровадження груп швидкого реагування та фізичної охорони силами працівників КП «Муніципальна охорона»”, – сказав Мондриївський.

Також, за його словами, в питанні безпеки особлива увага буде приділятися огорожам шкіл та дитячих садків.

Як підкреслив заступник голови КМДА, у стратегічних напрямках розвитку освіти в Києві на 2019-2023 роки, крім питання безпеки в освітніх закладах, – зміни в адміністративній частині, харчуванні, реалізація проекту «гроші ходять за дитиною».

«Хочу зауважити, що якщо попередня програма була здебільшого програмою функціонування та утримання галузі, то нова має стати програмою розвитку. Бо лише за порівнянням фінансових показників її обсяг зріс удвічі – із 2,5 млрд грн до 5,2 млрд грн», – підкреслив Мондриївський.

Так, у планах забезпечити справедливу (за ступенем потреби) черговість проведення ремонтних робіт у закладах освіти, зазначає Укрінформ. Водночас, за його словами, місто хоче дати можливість директорам освітніх закладів більше зосередитися на професійній роботі, а саме: організації навчального процесу. Тому в районних управліннях освіти буде модернізовано інженерні групи, які здійснять професійне обстеження технічного стану освітніх споруд і визначать, які роботи та у якій черговості мають бути проведені у найближчі роки. З метою зробити цей процес більш прозорим уже розпочато роботу над електронною карткою «Матеріально-технічних потреб освітніх установ», поінформував Мондриївський.

У сфері харчування запропоновано новий порядок, який має посилити контроль над його якістю. “Три можливі моделі організації харчування – традиційно діюча, кейтеринг, забезпечення напівфабрикатами – будуть розглядатися і надалі. Варіанти реалізації від потужного підприємства до міні-цехів, більше будуть схожі на міні-кулінарні цехи, ніж їдальні у звичному нам розумінні”, – сказав він.

Мондриївський наголосив, що має бути зроблено все можливе, аби дітям було смачно, а також безпечно харчуватися у садках та школах. “Для ефективного використання бюджетних коштів ми вже напрацювали чіткий план змін у постачанні якісних продуктів”, – додав Мондриївський.

Згідно з повідомленням, особливу увагу в ході обговорення було приділено проекту «Гроші ходять за дитиною», який у минулому році практично одноголосно був підтриманий Київською міською радою. На сьогодні у столиці вже укладено понад 70 угод про співпрацю із приватними закладами дошкільної освіти. Тепер, коли головним критерієм вибору садочка стає якість закладу та рівень навчання, комунальним дитячим садкам доведеться стати конкурентоспроможними, підкреслили в КМДА.

 

You may also like...