Що вони собі насудили: суддя Суворовського районного суду Одеси Іван Шепітко

Суддя Суворовського районного суду міста Одеси Іван Григорович Шепітко

Суддя Іван Шепітко – яскравий приклад того, як можна виплутатися з будь-якої ситуації. Його схопили на гарячому під час отримання хабаря, котрий, до речі, зафіксований на відео та доступний до перегляду у мережі. Через кілька днів після затримання він встиг переписати своє коштовне майно на сина.Через 4 роки суддю взагалі виправдали. А напередодні перевірки у Вищій кваліфікаційній комісії він виніс Ухвалу про заборону половині складу Комісії здійснювати свої повноваження. Ймовірно, таким чином він страхується від негативного результату перевірки або знайшов впливового покровителя.

Знайомтеся, суддя Суворовського районного суду міста Одеси – Іван Григорович Шепітко.

У Суворовському районному суді Одеси Іван Григорович почав працювати помічником голови ще в 2000 році. До цього був інженером, електромеханіком та проходив службу в органах внутрішніх справ.

На посаду судді Івана Шепітка призначив президент у 2007 році строком на п’ять років. Після завершення каденції Верховна Рада продовжила йому повноваження на необмежений термін.

Однак необмежений термін перебування на посаді судді частково обірвався у 2015-му, коли Шепітка схопили при отриманні хабаря та відсторонили на два місці від обов’язків.

Він підозрювався в одержанні від представника сторони у справі неправомірної вигоди, поєднаної з вимаганням, вчиненої за попередньою змовою з групою осіб.

У мережі навіть є відео з прихованої камери, на якому невідомий кладе у книжку предмети, схожі на купюри. Через деякий час людина, схожа на Івана Шепітка, щось звідти дістає.

Попри це у кінці березня 2019 року Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області постановив вирок, яким виправдав Івана Шепітка та його спільника Ковальчука Олега Олександровича. На думку колегії, стороною обвинувачення не було доведено, що у діях обох є склад кримінального правопорушення.

Згідно з матеріалами справи Ковальчук Олег Олександрович познайомився з одеситкою Валентиною Ноздіною, яка по довіреності представляла інтереси свого співмешканця Валерія Труфкакі. Співмешканець збирався подати цивільний позов про визнання права власності на квартиру до Суворовського районного суду міста Одеси.

Ковальчук повідомив Ноздріній, що може посприяти у швидкому розгляді справи та ухваленні рішення на їхню користь, інакше слухання умисно затягнеться. Взамін чоловік попросив хабаря 5500 дол. США. У свою чергу, одеситка звернулася до правоохоронців із заявою.

Ноздріна у кооперації з правоохоронцями передавала частини грошей Ковальчуку. Коли ж позовну заяву зареєстрували у суді, Іван Шепітко 05.03.2015 ухвалив відкрити провадження за справою 523/3387/15-ц , а вже через два тижні, а саме 18 березня, оголосив рішення про задоволення позову.

Того ж дня, за версією правоохоронців, спільники розділили між собою неправомірну вигоду. Надалі при обшуку в обох вилучили отримані раніше у як хабар кошти.

У 2015 році в будинку, де проживав суддя з дружиною, проводився обшук.  У ході обшуку вилучили 3000 дол. США, що належали сину. Водночас у відповідній декларації за 2015 рік жодного будинку,окрім квартири, вказано не було. А через два дні після обшуку суддя Шепітко оформив договір дарування і переписав будинок з земельною ділянкою на свого сина. Про це йтиметься нижче.

Після відсторонення від посади, суддя Іван Шепітко дуже швидко повернувся на своє робоче місце. Вже у грудні 2015 року він продовжив спокійно здійснювати судочинство, час від часу сідаючи на лаву підсудних.

За цей час ВРП щодо нього відкрила щонайменше дві дисциплінарні справи за порушення ним строків розгляду заяви та норм процесуального права.

На минулому тижні прізвище судді прогриміло на усю країну. Він виніс ухвалу, якою заборонив одразу 8-ми членам Вищої кваліфікаційної комісії суддів проводити кваліфікаційне оцінювання. Таку заборону накладено на Сергія Козьякова, Станіслава Щотку, Михайла Макарчука, Юрія Тітова, Анастасію Заріцьку, Миколу Мішина, Валентину Устименко, Тетяну Весельську.

Обґрунтування цієї заборони дуже оригінальне. 27 травня 2019 року до Суворовського суду м. Одеси звернувся  Петросянц А. С. з позовом до Кравчука А. В., Вищої кваліфікаційної комісії суддів та 8-ми членів Комісії. Суть позову дивує креативністю. Мовляв, відповідач поширює недостовірну інформацію про те, що у цих 8-ми членів Комісії не закінчились повноваження. Позивач думає інакше і вимагає у відповідачів її спростування. Одночасно попросив суд забезпечити позов шляхом заборони голові Комісії та її членам проводити кваліфікаційне оцінювання. Це повний абсурд, але суддя повністю задовольнив клопотання позивача та наклав таку заборону. Однозначно, що це рішення свавільне та незаконне. Члени Комісії швидко подали апеляцію. І хоча законодавство не передбачає зупинення цього рішення, Одеський апеляційний суд знайшов таку можливість. Назвав рішення свавільним і зупинив його.

Цілком очевидно, що суддя усвідомлював незаконність свого рішення. Але перевірку Комісії пройшло дуже багато суддів, які виносили не менш сумнівні рішення. Шепітко явно розраховує, що і він успішно її пройде, незважаючи на своє рішення.

Ми проаналізували доходи з декларацій судді та його родини за 2013, 201420152016,  2017 та 2018 роки. Іван Григорович декларує переважно зарплату, але двічі отримав матеріальну допомогу на суму 20 222 грн. Також з недавнього часу став отримувати пенсію, розмір якої в таблиці нижче.

Дружина Ірина Шепітко теж пенсіонерка, її доходи нижчі за чоловіка, але торік вона влаштувалась на роботу ТОВ «Порто-2011», де їй виплатили лише 29 134 грн. Окрім цього, Ірина Дмитрівна мала 140 000 та 147 000 грн прибутку від продажу майна.

Згідно з даними декларації Івана Шепітка за 2018 рік він не володіє ані будинками, ані квартирами, хоча мав половину земельної ділянки в Одеській області площею 3.07 га, яку нині частково контролює дружина разом з Монастирською Іриною Дмитрівною. ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Агро-Ритм» Стоцького Віктора та Стоцької Оксани орендувало її на сім років з правом пролонгації. Також в Ірини Шепітко з 2002 року є на Одещині ще 0,15 га, де знаходиться недобудоваплощею 176 кв. м.

Якщо вірити декларації, суддя Шепітко прописаний та проживає в одеській квартирі площею 89,9 кв. м, яку купила дружина у 2010 році за 235 000 грн.

Раніше разом із суддею був прописаний син Шепітко Григорій Іванович, котрий торік отримавсвідоцтво адвоката і є співзасновником адвокатського об’єднання разом із одеситом Сільницьким Ігорем Володимировичем. Останній представляв інтереси судді Івана Шепітка і домігся скасування рішення ВККС про відсторонення Івана Григоровича від посади на два місяці.

Відомо, що сину Григорію Шепітку 26 років. Однак у нього ми знайшли подаровану земельну ділянку з будинком загальною площею 271,5 кв. м неподалік моря.  Ось як виглядає маєток.

У мережі є оголошення з продажу будинків у селі Фонтанка, де просять 758 дол. США за кв. м площі. Отже, ціна такого маєтку може дотягувати до 200 тис. дол. США. Хто ж подарував сину судді коштовну нерухомість? Звісно, що батько-суддя. І відбулось це через 2 дні після викриття факту надання хабаря судді Григорію Шепітку – 20 березня 2015 року. Очевидно, таким чином майно судді захищалось від можливої конфіскації.

Окрім будинку, у молодого адвоката Григорія Шепітка ми знайшли три автівки, а саме: Hyundai Tucson 2015 року випуску, електромобіль Nissan Leaf та Tesla S 85. За останню з пошкодженнями на ринку просять щонайменше 740 тис. грн.

Натомість у судді Івана Шепітка з 2013 року лише один транспортний засіб – Mitsubishi Pajero.

Співбесіда з Іваном Григоровичем запланована на 4 червня 2019 року. Очевидно, питань до судді щодо майна та неправомірних дій більше, ніж достатньо. Шепітко впевнено крокує до того, аби продовжити чинити правосуддя у Суворовському суді міста Одеси, адже попередні рішення, які віддаляли його від суддівського крісла, вдавалося успішно скасувати.

Розслідування «PROSUD»

You may also like...