Що вони собі насудили: суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Руслан Арсірій

4 особи претендують увійти до складу Вищої ради правосуддя (ВРП), що обиратиме 6 своїх членів на Всеукраїнському з’їзді суддів 14-15 березня 2017 року. Однією з головних задач ВРП є не просто реформування, а відродження довіри до суддівської системи. Однак чи можливе повернення цієї довіри, якщо до складу ВРП потраплять одіозні судді із сумнівною репутацією? На нашу думку – ні. Саме тому сьогодні ми зупинимось на суддях, членство яких у ВРП, на наше переконання, матиме лише негативний ефект.

Знайомтесь, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва – Арсірій Руслан Олександрович. Суддівську кар’єру Руслан Арсірій розпочав 2001-го, із призначення на посаду судді Господарського суду Донецької області. 2007-го суддю Арсірія призначають безстроково на посаду судді Окружного адміністративного суду міста Києва.

Відомим ім’я судді Руслана Арсірія стало після розслідування журналістів «Слідство.інфо», яке виявило неабияку любов Арсірія та його колег до подорожей, у т.ч. до таких екзотичних країни як Куба, Гаїті, Мексика, Ямайка та інші.

Пояснюючи джерела походження коштів на ці недешеві подорожі Арсірій сказав, що відпочиває за рахунок сім’ї, у т.ч. батьків – пенсіонерів. А ще журналісти виявили, що попри перебування за кордоном судді вдавалося ухвалювати судові рішення.

До речі, судді не оцінили старання журналістів: після виходу означеного сюжету прокуратура стала викликати журналістів на допити.

Цікавою є і професійна діяльність судді. Так, у листопаді 2014 року суддя Арсірій разом зі своїми колегами Огурцовим та Погрібніченком ухвалили рішення, яким не дозволили державі повернути 20 газових родовищ, отриманих фірмою «Голден Деррів» за часів Януковича.

Відзначився суддя і розглядаючи справу «люстрованих» прокурорів, суддів і звільнених в процесі атестації поліцейських. Так склалось, що усі рішення (понад 25 Постанов) суддя Арсірій ухвалив саме на користь «люстрованих». Для прикладу, суддя визнав незаконним звільнення поліцейського, який навіть не набрав мінімально необхідні бали на тестуванні. Саме колегія суддів за його участі поновила скандально відомого заступника керівника слідчого управління Департаменту МВС Григорія Мамку.

Арсірій скасував і висновок Територіального управління ДСА про те, що екс голова Обухівського районного суду Степанова О.С. підлягає люстрації (виносила рішення щодо позбавлення прав керування учасників акцій протестів). Не дозволив провести майнову люстрацію судді Токаревої М.С. І навіть відмовивши у позові про визнання незаконним рішення Тимчасової спеціальної комісії про звільнення судді, примудрився встановити незаконність такого звільнення.

На всі звернення громадян та громадських організацій до суду з вимогою люструвати конкретних чиновників Арсірій завжди відмовляв. Наприклад, відмовився зобов’язати люструвати екс начальника ГУ МВС України у м. Києві   О.Д. Терещука, а також сина колишнього зама Генпрокурора Віктора Кудрявцева.

Попри всі скандали навколо судді Арсірія, наприкінці лютого 2016 року його обирають до Ради суддів   – найвищого органу суддівського самоврядування.

Проаналізувавши декларації Руслана Арсірія за 201320142015  та 2016 роки ми побачили доволі середні доходи родини. Єдиним доходом самого судді є його заробітна плата, за виключенням 2013 року, коли дружина Руслана Арсірія отримала прибуток від продажу цінних паперів – її річні доходи не перевищують 300 тис. грн на рік.

Звернемо увагу на ще один момент, який у нас викликає питання. Дружина судді – Арсірій Ольга Валеріївна, відповідно до даних декларацій заробила по 250 000 грн. у 2014-15 роках і 350 000 грн. у 2016 році.

Це дохід від підприємницької діяльності, яку вона здійснює з 2009 року. Відповідно до даних реєстру основним видом її діяльності є: надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна (код – 68.20). Але у декларації ми не побачили нерухомого майна (на праві власності чи користування), яке б могло приносити Ользі Валеріївні 20 – 25 000 грн. у місяць. Чи може не все задекларовано?

Щодо майна, то згідно з декларацією, суддя Арсірій має квартиру площею 118 кв.м. в Києві на вул. Саперно-слобітській.

Вартість квартири подібної площі в цьому будинку сьогодні – від 118 000 $ або більше 3 млн.грн.

Квартирою в Києві, правда дещо меншою площею, володіє також і дружина судді Арсірія.

Згідно декларації дружина та теща судді володіють невеликим  будинком площею 65 кв.м. в селі Іванковичі Київської області.

Однак як виявили журналісти програми «Наші гроші.Досудилися» – насправді будинок має значно більшу площу ніж це декларує суддя. Так на місці старого будинку площею 65 кв.м. журналісти виявили новий маєток площею щонайменше 250 кв.м., власну каплицю та заплановане будівництво басейну чи озера.

Однак не даремно Арсірій згадував про батьків як про джерело своїх доходів. Адже першою та найкоштовнішою нерухомістю сім’ї Арсірія на Київщині є будинок його матері у селі Козин під Києвом, площею 277 кв.м.

Набутий у власність 25.06.2008 р., на самому піку цін на нерухомість та земельні ділянки, ще до того як в Україну прийшла світова економічна криза.

Судячи з оголошень знайдених нами в інтернеті, мова може йти про міні котеджне містечко на два будинки загальною площею 550 кв.м один з яких зараз виставлено на продаж. Біля будинків  розташовано також власний пірс, корти та басейн.

Звідки у медика на пенсії з Донецька кошти на нерухомість в одному з найдорожчих місць України, залишається загадкою. Та й навряд чи у 2008 році матір судді планувала жити у Києві. А от син, який у 2007 переїхав до Києва, цілком вірогідно планував залишитись тут надовго.

Щодо рухомого майна, то суддя з дружиною мають 2 автомобіля: Hyundai Sonata 2010 року випуску та Toyota Rav 4 2008 р.в. вартість обох автомобілів на сьогодні щонайменше 28 000$. При цьому один з авто традиційно зареєстрований на батька судді.

Не можемо оминути дані про готівкові збереження родини Арсіріїв. У 2015 році Руслан Арсірій мав готівкою 50 000 дол., а його дружина – 100 000 дол. Дуже непогано, особливо пам’ятаючи, що на подорожах сім’я не економить, а спільні доходи не є аж настільки великими. У 2016 сума готівки зменшилась на 60 000 дол., і вже на двох складала 90 000 дол.

Цікаво, що Арсірій у декларації за 2016 рік вказав про правочин з придбання квартири, але самої квартири, набутої у 2016 році в декларації немає.

Те, чи заслуговує суддя Руслан Арсірій стати членом Вищої ради правосуддя, органу, який буде приймати фінальне рішення щодо звільнення недоброчесних суддів, 14 березня вирішить Всеукраїнський з’їзд суддів. Ми ж будемо активно слідкувати за цим процесом, тому що вважаємо входження подібних суддів до складу ВРП – неприпустимим.

 Розслідування «PROSUD»

You may also like...