Що вони собі нарозслідували: заступник начальника Департаменту забезпечення Микола Зубрицький

01.03.2018 09:09

Електронне декларування майна дозволило журналістам та активістам нарешті побачити реальні статки українських чиновників. Як виявилося, не надто високі зарплати дозволили їм стати власниками елітного нерухомого та рухомого майна. До того ж стосується це не тільки керівництва прокуратури, але й адміністративних працівників, які забезпечують її діяльність.

Знайомтесь, заступник начальника Департаменту забезпечення діяльності керівництва –  начальник управління забезпечення діяльності керівництва Генеральної прокуратури України – Микола Іванович Зубрицький. 

Свою прокурорську кар’єру Микола Іванович розпочав у 2001 році слідчим прокуратури Турківського району. Після двох років роботи Миколу Зубрицького переводять у прокуратуру Львівської області. А у 2005 році – в Генеральну прокуратуру України. Тут він пройшов шлях від старшого прокурора до заступника начальника Департаменту керівництва Генеральної прокуратури України.

У декларації прокурора за 2016 рік вказано, що він працює на посаді начальника управління організаційно-аналітичного забезпечення діяльності керівництва Департаменту забезпечення діяльності керівництва Генеральної прокуратури України. ЗМІ повідомляють, що Микола Іванович займав це місце  із 17 травня 2016 року. Натомість на офіційному сайті ГПУ є інформація про призначення у 2017 році Миколи Івановича Зубрицького на посаду начальника управління забезпечення діяльності керівництва.

Працював Микола Іванович у прокуратурі і в часи Януковича, зокрема, у 2010 році він обійнявпосаду начальника відділу організаційно-методичної роботи та координації діяльності правоохоронних органів у сфері протидії злочинності.

Дружина прокурора – Ольга Ярославівна Зубрицька є теж держслужбовцем. Вона працюєзаступником начальника відділу роботи з кадрами в Національній академії прокуратури України.

Ми проаналізували його декларації за 20132015 та 2016 роки. За цей період прокурор задекларував 1,3 млн грн доходу, його дружина – 671 тис. грн. Відомо, що дружина прокурора працювала підприємцем, однак, сьогодні вона припинила свою діяльність.

У власності прокурора є квартира в одному з житлових комплексів Києва за адресою: вул. Михайла Ломоносова, 71-Г. Це житло площею 178 кв. м. Найімовірніше, Микола Іванович отримав дану квартиру як службову та приватизував її у 2013 році. Сьогодні подібна квартира коштує майже 180 тис. доларів

Ще одну квартиру Микола Зубрицький має у Львові. ЇЇ площа – 113 кв. м. і, ймовірно, вона також була службовою, однак, Микола Іванович отримав право власності на неї у 2007 році. У цьому ж будинку прокурор обзавівся гаражем.

 

Також прокурор задекларував земельну ділянку в с. Нижній Турів на Львівщині.

Не менше майна й у дружини прокурора. Зокрема, у її власності земельна ділянка в м. Турка на Львівщині. Цільове призначення цієї ділянки – «Автотехобслуговування», а на ній розміщений заправочний пункт. Це підтверджується і на карті, де вказано, що там розташований «АвтоШик» –  вочевидь, місце обслуговування автомобілів. І земля, і наземний комплекс – власність дружини прокурора. От тільки жодних доходів чи від здачі в оренду цього майна, чи від підприємницької діяльності пані Ольга не декларує. Окрім цього, даний заправочний пункт був відсутній у декларації прокурора за 2013 рік, хоча дружина стала власником цього майна ще у 2011 році.

Також пані Ольга має у м. Турка торговий павільйон.

А от найбільш дорогою нерухомістю Ольги Ярославівни є недобудований будинок площею 280 кв. м. та недобудована лазня на 120 кв. м. у тому ж містечку Турка.  На жаль, місце розташування цього майна з’ясувати не вдалося. Напевно, саме цього хотів прокурор, адже у своїй декларації за 2015 рік цієї нерухомості він не вказав.

Саме тому у нього є дві декларації за 2015 рік, перша подана у 2016 році і у ній відсутній будинок та лазня. У 2017 році НАЗК таємно прийняло рішення про можливість виправляти декларації начебто через технічні збої електронної системи, які спричинили певні неточності в деклараціях. Однак, як зазначають журналісти, в деклараціях часто виправлялися не технічні помилки, а вносилися нові дані матеріально-фінансового характеру. Це ж стосується і Миколи Івановича. У 2017 році він подає виправлену декларацію, де лазня та будинок вже є. Аналогічна ситуація і з заощадженнями родини. У першій декларації їх нема, а в другій з’явилося 200 тис. грн та 10 тис. доларів готівки.

Не менш дорогими є також автомобілі прокурорської родини. Зокрема, Микола Іванович є власником Hyundai Santa FE 2013 року випуску, що був придбаний у тому ж році. Дивно, що прокурор не пам’ятає вартості свого новенького авто, однак, сьогодні воно коштує майже 37 тис. доларів. Ольга Ярославівна Зубрицька є власником Hyundai I 20 2014 року випуску, із зазначеною вартістю 309 тис. грн.

До речі, саме на автомобілі Hyundai у 2016 році прокурора затримали за водіння в нетверезому стані. Однак у судовому рішенні сказано, що водій був незгоден із висновком патрульних поліцейських. Тому прокурор пройшов відповідний огляд у медичному закладі. І вже Бориспільська ЦРЛ Київської області констатувала, що ознак сп'яніння у водія не виявлено.Тож справу проти Миколи Івановича закрили.

Витрачаючи великі кошти на придбання майна, родині прокурора вдається доволі багато заощаджувати. Зокрема, у Миколи Івановича готівкою 290 тис. грн та 10 тис. доларів. А у пані Ольги 75 тис. грн готівки.

Таким чином, питань до прокурора більш, ніж достатньо. Особливо враховуючи намагання прокурора Зубрицького приховати частину майна: то забуваючи, то згадуючи про нього в декларації.

Розслідування «PROSUD»