Що вони собі нарозслідували: перший зампрокурора Полтавської області Олександр Легеньковський

Після запровадження електронного декларування статків, у деклараціях українських прокурорів почало з’являтися майно, якого не було раніше. Можливо, таке «повернення пам’яті» стало можливим завдяки впровадженню адміністративної та кримінальної відповідальності за брехню в деклараціях. Така ситуація характерна і для найвищого керівництва органів прокуратури.

Знайомтесь, перший заступник прокурора Полтавської області – Олександр Володимирович Легеньковський.

Із офіційної біографії Олександра Володимировича відомо, що він народився у 1955 році в м. Охтирка Сумської області. У 1980 році закінчив Харківський юридичний інститут ім. Ф. Дзержинського (нині – Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого ) і одразу ж розпочав свою кар’єру в органах прокуратури. Із 1980 по 2002 рік він працював на різних посадах в органах прокуратури Сумської області. А пізніше і в прокуратурі Полтавської області.

Першим заступником прокурора Полтавської області Олександр Володимирович призначений наказом Генерального прокурора України від 4 вересня 2015 року.

Син Олександра – Андрій Олександрович Легеньковський теж працює прокурором.Сьогодні він займає посаду слідчого в особливо важливих справах першого відділу з розслідування кримінальних проваджень управління з розслідування особливо важливих справ Головного слідчого управління ГПУ. До цього Андрій Олександрович теж працював у прокуратурі Полтавської області.

До речі, саме Андрій Легеньковський був прокурором у справах судді Лариси Гольник, яка звинувачувала міського голову Олександра Федоровича Мамая у втручанні в свою діяльність. Як повідомляється, Андрій Олександрович не знайшов у діях Полтавського міського голови Мамая складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 376 КК України. При цьому Легеньковський проявив підозрілу легковажність в оцінці доказів. Так, посібник Мамая Олександр Ковжога запевнив слідчого, що будь-яких протиправних дій стосовно судді Гольник Л. В. ніколи не вчинялось, а той йому і повірив. Мамая ж Андрій Легеньковський навіть не став допитувати, як і перевіряти всі обставини, повідомлені в заяві судді.

Показово також те, що слідчий прокуратури «забув» поінформувати про закриття кримінального провадження заявницю. Мета цього грубого порушення процесуальних вимог очевидна – постанова Легеньковського могла бути оскаржена прокурором чи слідчим суддею упродовж 10 днів із дня одержання її копії.

І Олександр, і Андрій Легеньковські також намагаються отримати у власність квартиру від держави. Хоча, якщо проаналізувати доходи членів їхньої родини – це бажання видається відверто дивним.

Дружина Андрія Легеньковського – Галина Богданівна Легеньковська, теж працює в правоохоронних органах. Якщо вірити її декларації, вона займає посаду прокурора Полтавської обласної прокуратури.

А от дружина першого заступника прокурора Полтавської області Олександра Легеньковського – Людмила Легеньковська – займається бізнесом. Відомо, що з 1997 року  вона є співвласником колективного підприємства «Лікувально-консультативний центр» (діяльність лікарняних закладів) та туристичної фірми «Адоніс» (діяльність туристичних агентств). Співвласником цих компаній є її син Костянтин Олександрович Легеньковський.

Також Людмила Легеньковська була засновницею спілки жінок Охтирщини «Лада» та досі зареєстрована як фізична особа-підприємець.

У своїх деклараціях за 20142015 та  2016 роки прокурор Олександр Легеньковський задекларував 1,2 млн грн доходів. Дружина прокурора, яка, як вже відомо, займається бізнесом, задекларувала 3 млн грн доходу.

Варто одразу зазначити, що власного нерухомого майна прокурор Олександр Легеньковський  не має. Він  лише орендує квартиру в Полтаві у Ірини Данилівни Конопелько.

А от більшість нерухомості дружини розміщена в Охтирці. Зокрема у її власності житловий будинок площею 126 кв. м. Цікаво, що в декларації за 2014 рік вказана площа цього будинку – 110 кв. м.

Також пані Людмила є власником великої кількості нежитлових приміщень. У декларації вказано 4 таких об’єкти, площею 600 кв. м. Частина з цих нежитлових приміщень стали власністю пани Людмили у 2013 році, однак у декларації за 2014 рік вони відсутні!

В Охтирці вона є власником ще однієї земельної ділянки та гаража.

Ще 3 земельні ділянки пані Людмила орендує у міськради. А власником приміщення на цих ділянках за адресою: площа Жовтнева, 2  є один із синів прокурора – Костянтин Легеньковський.Площа цього нежитлового приміщення – 705 кв. м., а в ньому зареєстровано колективне підприємство «Лікувально-консультативний центр». Місцеві ЗМІ повідомляють, що ця нерухомість стала власністю членів родини прокурора у березні 2011 року на підставі рішення виконавчого комітету Охтирської міськради.

Неподалік Охтирки, у с. Поділ, Людмила Петрівна має  земельну ділянку та садовий будинок на 50 кв. м.

Серед автомобілів у власності прокурора Олександра Легеньковського лише Hyundai Sonata 2008 року.

Попри значні "неточності" в деклараціях Олександра Володимировича Легеньковського, йому і досі вдається займати чи не найважливішу посаду в прокуратурі Полтавської області. Безумовно, це підриває довіру до цього правоохоронного органу, який замість того, щоб захищати закон, його порушує.

Розслідування «PROSUD»

You may also like...