МІЛЬЙОН НА ДОРОЗІ

За свідченнями очевидців, які прибули на місце трагедії, що сталася поблизу села Грушвиця, все виглядало, як у фільмі жахів. Біля перевернутого автомобіля лежав мертвий водій, пасажир на задньому сидінні стікав кров’ю, а навкруги у тьмяному світлі місяця кружляли гроші, вкриваючи все довкіл купюрами по п’ятдесят, сто і двісті гривень…Звичайне ДТП з незвичайним пасажиром

Причини трагічного випадку були до болю прості: автомобіль «Шкода» мчав по дорозі з максимально можливою швидкістю приблизно так, як їдуть у ці хвилини сотні авто з «блатними» номерами. Саме вони, попри гучні обіцянки міністра Луценка, продовжують «правити бал» на вітчизняних магістралях. Не було дивним і те, що власник авто із ніби «міліцейськими» номерами ІІ 2341 МІ не мав до міліції жодного відношення, скоріше навпаки.

Руслана Дричака добре знають у Рівному всі, хто має хоч якусь копійку разом із потребою цю копійку обміняти на долари чи навпаки. Разом із десятками своїх колег по «ремеслу» Руслан ні від кого не криючись займався тим, що мовою закону зветься «незаконними валютними операціями». Робота ця непроста і дуже ризикована. Місто ще не забуло загибелі валютників Каплана, якого зарізали у під’їзді біля дверей власної квартири, Корженевської, яку вбили в її ж помешканні з особливою жорстокістю. Про більш «дрібні» випадки нападів із холодною і не дуже зброєю трудівники «валютного фронту» і не згадують — з ким не буває, робота така… Герой нашої розповіді також не раз був об’єктом нападу, в нього стріляли буквально в центрі Рівного.

Запитання про те, куди дивились місцеві охоронці правопорядку, коли обіги «валютників» сягнули чисел із шістьма нулями, гадаємо, зайві. Міліція по можливості допомагала валютникам у їхній нелегкій роботі, видаючи, наприклад, потрібні номери для авто. Вуличні «банкіри» відповідали взаємністю. Це може засвідчити колишній керівник УМВС генерал Михайло Цимбалюк, який був водночас головою обласного товариства «Динамо». Саме він офіційно із вдячністю назвав серед спонсорів першості Рівенської області та ФСТ «Динамо» з велоспорту на шосе серед юнаків колишнього велогонщика Руслана Дричака. Чи обмежувалася «вдячність» валютників лише спонсорством міліцейських велогонок, дізнаватися не нам, а тим, хто за це одержує скромну зарплатню.

Що робити з мільйонами?

Те, що Руслан Дричак народився під щасливою зіркою, тепер вже не викликає жодного сумніву. І куля вбивці його оминула, і в жахливій аварії вижив. Залишилось дати раду тим мільйонам, якими була всипана дорога і навколишня місцевість після того, як авто з Русланом на борту на великій швидкості злетіло з дорожнього полотна і перекинулось кілька разів.

Напередодні трагедії Руслан прибув до Рівного з Дніпропетровська. Валютники його рівня вже не стоять попід базарами і магазинами, а здійснюють операції з великими сумами валюти, «граючи» на коливаннях курсу долара і євро в різних регіонах України. Фатальної ночі згадана «робота» терміново покликала Руслана до Чернівців. В його випадку час буквально дорівнював грошам — кожна хвилина була на рахунку. Ось тільки втомився Руслан по дорозі з Дніпропетровська і за кермом його замінив колега по імені Олександр. Від Рівного вони від’їхали трохи більше, ніж на десять кілометрів…

За чутками, два з половиною мільйона гривень, а саме про таку суму написала у заяві до міліції дружина потерпілого, не належали особисто Дричаку, а були зібрані кількома «колегами», які в разі успіху поїздки мали б від цього заробіток. Міліція на місці загибелі Олександра і травми Руслана назбирала лише 971 тисячу гривень. Це не дивно — ніч була, вітер дув, птахи літали, собаки бігали… Ось і поналипало понад півтора мільйона до їхніх лап. Тепер потерпілому треба буде пояснити походження цих грошей, тобто законність їх отримання.

Виглядає на те, що все владнається «по-доброму». Міліція і травмований валютник пояснять один одному, звідки стільки грошей, «міліцейські» номери і таке інше. За кілька годин до здачі номера до друку нам повідомили, що згадані мільйони Руслан Дричак одержав цілком законно у вигляді банківського кредиту. Хто б сумнівався?

Нам пояснювати нічого не треба. Хочемо побажати мужньому підприємцю Дричаку і надалі дружити з фортуною, яка вже кілька разів рятувала його життя. А мільйони він ще заробить. Ті, хто знайомий з Русланом особисто, це із задоволенням підтвердять.

Коментарі:

Григорій Зарічнюк, начальник УМВС України в Рівенській області:

— За фактом крадіжки грошей порушено кримінальну справу. Законність походження чималої суми коштів, які були у салоні, також перевірятимемо. Вже відомо прізвище працівника ДАІ, за вказівкою якого власник «Шкоди» отримав на нього міліцейські номери.

Петро Смалійчук, начальник відділу із розслідування ДТП УМВСУ:

— Наряд з Дубенського поста ДАІ отримав повідомлення про цю дорожньо-транспортну пригоду від водія вантажівки, який проїжджав мимо. Десь за півгодини вони приїхали до Грушвиці. Там вже були працівники швидкої допомоги. Що ж стало причиною ДТП під Грушвицею? Я чекаю результатів дослідження технічного стану авто та перевіряю чимало різних версій. Одна з них — водій легковика заснув за кермом.

Василь Соловей, головний лікар Дядьковицької дільничної лікарні:

— О третій годині 20 хвилин на пункт «швидкої» надійшов виклик із філіалу поліклініки, розташованої на вулиці Петра Могили у Рівному, про те, що у Грушвиці дорожньо-транспортна пригода. Туди виїхали водій, фельдшер та лікар-хірург. Коли вони під’їхали, працівників ДАІ ще не було, вони з’явились згодом — спершу з дубенського напрямку, а потім — з рівенського. Машина була перевернута, водій — мертвий, а другого чоловіка, живого, витягнули із заднього сидіння. У нього були ознаки струсу головного мозку, множинні рани голови та обличчя, болі в плечі. Потерпілого відправили у ЦМЛ Рівного. Наші працівники розповідали, що місце ДТП було встелене грошима.

Роман, товариш потерпілого:

— Після поранення Руслан не міг спочатку пригадати, що і як відбувалось тієї ночі, але тепер, як повідомили лікарі, до нього поступово повертається пам’ять. Він починає пригадувати окремі епізоди своєї поїздки, обставини аварії, водіїв-далекобійників, які зупинились біля місця ДТП, щоб надати допомогу. До речі, один із свідків, який проїжджав повз місце ДТП, справді бачив, як біля розбитого авто стояли дві «фури» із львівськими та київськими номерами, а їхні водії тримали під руки Руслана. Разом з тим багато чого досі залишається нез’ясованим.

Отож просимо всіх, хто проїжджав повз місце ДТП, яка сталась неподалік Грушвиці 13 квітня між 2.15-2.30, чи зупинявся там, або має інформацію, яка може допомогти з’ясувати всі обставини цієї загадкової пригоди, а також посприяє поверненню вкрадених грошей, телефонувати 8-050-575-73-73. Ми вже розпочали власне розслідування цієї ДТП і сподіваємось його закінчити значно швидше, ніж це зроблять правоохоронці.

Рівне Вечірнє

You may also like...