Львівський податківець не проти контрабанди

За інформацією НАЗК з 1 січня по 31 березня 2019 року до Реєстру народними депутатами та чиновниками було подано 822 869 щорічних декларацій за 2018 рік[1]. Однак чи відображаються у документах всі доходи та майно декларантами? Згідно чинного законодавства за подання недостовірної інформації передбачена відповідальність. Але дехто цим особливо не переймається.

Орест Вітик працює заступником начальника Головного управління ДФС у Львівській області[2]. У його підпорядкуванні підрозділ, що забезпечує обслуговування адміністративних будинків ГУ ДФС у Львівській області, а також ДП ВСЦ «Сервісний центр».

Їздить на роботу або у власних справах чиновник не громадським транспортом чи автомобілем ВАЗ-2101 1972 року випуску (яким володіє згідно декларації), а на недешевих машинах: Mercedes-Benz V-Class або BMW X5 (яких аж дві одиниці). Ці транспортні засоби належать ТОВ «Аурум-Сіті», співзасновником якої є Ірина Вітик – дружина державного посадовця. Раніше придбані авто були у ПП «Профішел»[3].

Але цікавим є те, що підприємство офіційно не імпортувало і не купувало транспортні засоби. З чого випливає висновок: завезено їх було контрабандним шляхом (нині це є предметом кримінальних проваджень). Орест Вітик «призабув» внести до деклараціїне лише авто, а й корпоративні права на ряд компаній, що належать дружині.

Загалом це дуже схоже на конфлікт інтересів, адже чоловік «контролює» сплату податків з бізнесу не лише дружини, а й свого батька – Вітика Дмитра Івановича, засновника та власника ПП «Мега-Тех». Компанія займається будівництвом, нещодавно одна із запланованих забудов викликала шквал обурення львів’ян[4].

Спритність львівського податківця цим не обмежується, адже зі зміною влади в Україні у нього виникла ідея просунутись по службі. Таку послугу оцінили у один мільйон доларів. Вирішити справу обіцяє Юрій Криган донедавна працював головним державним ревізором-інспектором в ГУ ДФС у м. Києві.

До цього встиг побути помічником-консультантом у народного депутата-регіонала, свого земляка (обоє з Чернівців) Миколи Романюка. Нині Юрій Криган позиціонує себе найбільш довіреною особою нового голови ДПС Сергія Верланова  та афішує прайси на державні посади у податковій структурі, всіляко рекламуючи свої послуги у вирішенні кадрових питань та не тільки.

Ореста Вітика це не злякало, попри те, що за минулий рік разом з дружиною вони отримали трохи менше 2,5 мільйонів, але … гривень. Щоправда у Ірини Вітик згідно все тієї ж декларації 450.000 гривень заощаджень. Хоча і цього не вистачає навіть на половину необхідної суми. Може Орест Вітик «забув» зазначити у декларації ще якісь свої доходи, наприклад, виграш у лотерею, знаходження скарбу або інші родинні заощадження.

Тож недостовірні відомості у декларації, використання контрабандних авто, наявність конфлікту інтересів через «опікування» податківцем бізнесом своєї родини – невже саме таким здібностями має володіти майбутній керівник податкової служби області на посаду якого претендує Орест Вітик?

Чи чекає чиновника-податківця звільнення та покарання за такі дії? Наскільки новостворена Державна податкова служба України готова позбутись «тіньових схем» та їх авторів і учасників? Залишається чекати.

Автор: Сергій Колесник

You may also like...