Комісія ООН звинуватила армію Асада та Росію в умисних ударах по лікарнях в Алеппо
Незалежна комісія при ООН заявила про воєнні злочини усіх сторін конфлікту під час боїв за Алеппо. Серед злочинів – обстріли мирного населення, застосування хлорного газу та навмисні удари по лікарнях.
Воєнні злочини під час бойових дій за Алеппо з липня по грудень 2016 року вчиняли усі сторони конфлікту. Зокрема, сирійські війська та збройні сили Росії цілеспрямовано завдавали ударів по клініках та іншій цивільній інфраструктурі, сирійська армія застосовувала хлорний газ. Таких висновків дійшла Незалежна міжнародна комісія з розслідування подій у Сирії. Звіт комісії опублікувала Рада ООН з прав людини у середу, 1 березня.
Особливо жорстко засудила комісія атаку на гуманітарний конвой, внаслідок якої загинули 15 осіб, а сирійське населення не отримало важливих гуманітарних вантажів. Відповідальність за цю атаку комісія покладає на авіацію армії президента Сирії Башара Асада.
Різним повстанським угрупованням комісія у звіті закидає обстріли житлових кварталів у західній частині Алеппо. Внаслідок обстрілів десятки цивільних загинули або зазнали поранень, серед них – жінки і діти.
Комісія при Раді ООН з прав людини розслідує злочини в Сирії, починаючи з 2011 року. Розслідування щодо можливих воєнних злочинів під час боїв за Алеппо Рада ООН з прав людини доручила комісії в жовтні минулого року.
Як заявив на прес-конференції у Женеві 1 березня голова комісії Пауло Пінейро, представники комісії нададуть повний список підозрюваних у воєнних злочинах у сирійській війні органу ООН, який займатиметься розслідуванням та притягненням винних до відповідальності, повідомляє агентство Reuters. Такий орган в даний момент перебуває в процесі формування.
Пінейро зазначив, що можливу причетність російських військ до конкретних злочинів комісія розслідуватиме детальніше, оскільки поки відсутні конкретні докази, коли бомбардування здійснювали сирійські, а коли – російські літаки. Як війська Асада, так і російська армія використовують однакові літаки.
Нагадаємо, після важких боїв за східну частину Алеппо наприкінці грудня 2016 року сторони конфлікту дійшли згоди щодо евакуації цивільних та повстанців за межі міста. Успіх наступу урядових військ значною мірою був спричинений підтримкою російської авіації. // DW.COM
Tweet