Що вони собі нарослідували: прокурор Лєдовських Михайло Володимирович
Довгий час прокуратура використовувалася як орган лобіювання бізнесових чи навіть політичних інтересів. Абсолютно стандартною є схема, коли сумнівні бізнесмени влаштовують на роботу в прокуратуру своїх дітей чи інших родичів, так само доволі часто поводилися і політики – купуючи місця в ГПУ для того, щоб бути впевненими в своїй безпеці.
Ми вирішили перевірити чи змінилася ситуація з ручними представниками прокуратури після Революції Гідності та придивитися детальніше до осіб, які зайняли високі пости в ГПУ зовсім нещодавно.
Знайомтесь, Лєдовських Михайло Володимирович – заступник начальника Департаменту нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності ГПУ.
Михайло Володимирович Лєдовських – відомий юрист. В період 2005-2016 років він був керівником юридичної компанії "Лєдовських і партнери". У 2007 році її назва змінилася на "Юридична фірма "Магістр консалтинг". В той же час, роботу юриста Михайло Володимирович поєднував із робою помічника народного депутата – Миколи Мартиненка. У двох скликаннях він допомагав нардепу займатися державними справами.
8 вересня 2016 року Михайло Лєдовських змінює прибуткову роботу юриста та адвоката на посаду в Генеральній прокуратурі зі значно скромнішим доходом.
Однак не лише Михайло Володимирович працював на Миколу Мартиненка. Рідна сестра нинішнього прокурора – Лєдовських Олена Володимирівна також працювала помічницею цього ж народного депутата аж у 4-ох скликаннях. Окрім цього Олена Володимирівна значиться засновником благодійного фонду Миколи Мартиненка. Відповідну інформацію можна знайти за допомогою порталу YouControl. А уже в 2014 році Лєдовських Олена Володимирівна стає депутатом Верховної Ради від Народного фронту. Олена Володимирівна отримала високе 27 місце у списку від цієї політичної сили. Про роль одного із основних спонсорів Народного фронту Мартиненка в просуванні Олени Володимирівни у т.з. «прохідні місця» можна лише здогадуватися.
Та і на цьому дружба Мартиненка з родиною Лєдовських не припиняється. Номер 73 у виборчому списку Народного фронту отримала дочка нинішнього прокурора – Лєдовських Дарина Михайлівна. Однак у постанові Центральної виборчої комісії йдеться про те, що Лєдовських Д.М. відмовилася від свого депутатського мандата. Отже, 23-річна Дарина Лєдовських, яка пройшла по списку «Народного фронту», так і не стала наймолодшою депутаткою Верховної Ради 8 скликання. Попри це, за її сторінкою у Facebook і досі слідкує багато чинних депутатів НФ. До речі, Дарина Михайлівна теж працювала помічником Миколи Мартиненка та своєї тітки Олени Лєдовських.
Матір гламурної екс-депутатки та колишня дружина Михайла Володимировича – Кравчук Вікторія Георгіївна теж працює у органах прокуратури. Вона є прокурором відділу Головної військової прокуратури. За інформацією порталу «Наші гроші», Вікторія Георгіївна розпочала роботу в прокуратурі ще у 1986 році з посади завідуючої канцелярії прокуратури Шевченківського району м. Києва. У 1992 році її призначили інспектором секретаріату Генпрокуратури України. У 2011 році вона отримала право користування службовою квартирою на 165 м², якою користується і досі.
Нинішня дружина прокурора – Лєдовських Ольга Миколаївна займається підприємницькою діяльністю, а саме роздрібною торгівлею взуттям і шкіряними виробами в спеціалізованих магазинах. Як зазначено у декларації за 2016 рік дружина прокурора на цьому заробила 351 тис. грн., ще 50 тис. грн. вона отримала від надання майна в оренду та 50 тис. грн. як проценти від депозитів. Сам прокурор за 2016 рік заробив 224 тис. грн.
А тепер подивимось на майно Лєдовських Михайла Володимировича та його родини. Проживає прокурор у будинку в с. Зазим’є, що за 25 км. від Києва. Будинок на 353 м², як і 14.48 соток землі під ним, були придбані у 2009 році. Ринкова вартість подібного будинку разом із землею – бл. 280 тис. дол, або 7,2 млн. грн. Втім, вказана у декларації прокурора ціна за будинок на дату набуття лише 102 тис. грн. та 64 тис. грн. за земельну ділянку, що навряд чи відповідає дійсності.
Також у власності прокурора є квартира на Оболоні площею 72,5 м². Вказана в декларації вартість квартири – 1000 грн.
Окрім цього обидві дочки прокурора мають у спільній власності 20 соток землі в с. Погреби, Київська область. Цікаво, що на сторінці у Facebook старша дочка прокурора Валерія вказала своїм місцем проживання Женеву, що у Швейцарії. Там вона закінчила коледж – College du Leman.
Серед транспортних засобів у самого прокурора LAND ROVER RANGE ROVER SPORT 2012-го рокувипуску. Це авто він придбав у 2014 році. Коштує такий автомобіль бл.37 тис. дол.
Натомість дружина прокурора користується придбаним у 2013 році новеньким SUBARU FORESTER. Вказана в декларації вартість даного авто 247 тис. грн. Хоча ринкова вартість такого автомобіля щонайменше 730 тис. грн.
У прокурорській сім’ї також є великі заощадження. Дружина прокурора має 30 тис. дол. на рахунках у банку. Готівкою у неї ще 109 тис. дол. та 402 тис. грн. Ще 104 тис. дол. готівкою має сам Михайло Володимирович.
Враховуючи вище наведені факти, у нас виникає ряд запитань до прокурора Михайла Володимировича. Чи може людина, яка довгий час разом працювала із політиком, бути об’єктивною при веденні кримінальних справ проти нього? Більше того, коли твоя рідна сестра та дочка теж працювали на цього політика і досі продовжують це робити? Відповідь очевидна. Тож наявність т.з. «смотрящих» людей в правоохоронних органах схоже продовжує існувати і післямайданний час.
Розслідування «PROSUD»
Tweet