За ФОПами студентів та пенсіонерів, які допомагають освоювати бюджетні гроші хапугам, ганятися ніхто не поспішає

У 2025 році фізособи-підприємці отримали 4,8% всіх державних контрактів – удвічі більше, ніж у 2021 році. Лише у квітні 2025 року за кошти платників податків у них придбали товарів та послуг на понад 4,5 млрд грн.

Соціальний кредит у Китаї: які дані збирає влада і як з їхньою допомогою контролює суспільство

В Китаї йде дуже велике стеження за людьми, мережа камер спостереження чи не найбільша у світі. Є система розпізнавання облич, і всі ці відомості записуються і десь зберігаються, але це не пов’язано із соціальним кредитом.

«Очевидці воєнних злочинів». Скільки викрадених українських дітей рашисти продовжують утримувати в Росії?

Чому ж не передали список з усіма прізвищами? Скільки ж загалом неповнолітніх українців насильно перемістили в Росію? І скількох Київ чекає назад? 

Російський скандал у швейцарській розвідці і при чому тут Kaspersky: «Це було шпигунство»

Наскільки часто і наскільки чутливу інформацію передавали компанії Kaspersky, не знає навіть сама Федеральна служба розвідки Швейцарії (NDB). Комісія, яка проводила внутрішнє службове розслідування, зазначає, що “неможливо простежити”, які саме дані було передано Kaspersky.

Релігійні організації можуть перетворитися на легальні схеми для уникнення мобілізації

5 червня Державна служба з етнополітики та свободи совісті затвердила перелік релігійних організацій, які належать до критично важливих для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення. Це один із бюрократичних кроків, необхідних, аби запустити бронювання церковників від мобілізації.

Як судили поштаря з Миколаєва, який за відмову спілкуватися погрожував жінкам навести на них ракети рашистів

Судячи з переписки, які зафіксовані у розслідуванні, Дмитро погрожував багатьом жінкам та обіцяв розправу, коли місто займе російська армія, радів наступу росіян на Харківщині й Сумщині. Він також погрожував двоюрідній сестрі — і саме її будинок просив обстріляти у переписці з росіянкою “Аліною”.

Фінансові шахраї й досі почуваються безкарно в Україні. Які існують скам-схеми та як убезпечити себе

В Україні, за даними Національного банку, протягом 2024 року з платіжних карток було вкрадено близько 1,1 млрд грн, а кількість шахрайських операцій перевищила 270 тис. трансакцій. Але це лише ті прецеденти, які пов’язані саме з банківськими операціями