Как взяли банду «Мышцы» в Полтаве (фото, видео)

18 августа на улице Котляревского в Полтаве, рядом с ЦУМом, сотрудники полиции задержали 5 человек, подозреваемых в разбойных нападениях . Как спецподразделение полиции провело операцию, полтавчане могли увидеть собственными глазами, поскольку подозреваемые вымогали деньги у потерпевшего в центре города и среди бела дня. Подозреваемых задержали, положили на землю, а потом отправили в райотдел.

 Підозрюваним розбійникам з групи «Мишци» визначили міру запобіжного заходу, одному із них апеляційний суд пом’якшив запобіжний захід

 «Смотрящий» Валерій Павлишин

«Смотрящий» Валерій Павлишин | Фото: Микола Лисогор

18 серпня на вулиці Котляревського у Полтаві, поруч з ЦУМом, співробітники поліції затримали 5 чоловік, підозрюваних в розбійних нападах. Як спецпідрозділ поліції провів операцію, полтавці могли побачити на власні очі, оскільки підозрювані вимагали гроші у потерпілого в центрі міста та серед білого дня. Підозрюваних затримали, поклали на землю, а потім відправили у райвідділ.

Як пізніше повідомив начальник Департаменту кримінального розшуку Національної поліції Дмитро Головін, 18 серпня була затримана злочинна група з ознаками організованості. Даною злочинною групою керував громадянин України на прізвисько «Мишца», який зачисляє себе до групи так званих «смотрящих». В даному випадку він був «смотрящим» міста Полтави.

Матеріали по затриманим слідчі зібрали і направили до Крюківського районного суду Кременчука. Суд обрав всім підозрюваним міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. На це рішення всі п’ятеро подали апеляцію в Апеляційний суд Полтавської області. Саме на цьому суді ми побачили підозрюваних, далі справа по суті буде розглядатися в Кременчуці.

Кожний підозрюваний мав свого окремого адвоката. Справу вели прокурори Костянтин Цирфа і Володимир Зорін. По кожному підозрюваному змінювалася колегія суддів.

На судовому засіданні і в судовому реєстрі ми дізналися наступні подробиці справи.

Розбійні напади

Потерпілий Ілля Тищенко на суді повідомив, що з травня 2016 року чоловік на прізвисько «Мишца» разом з чоловіком на прізвисько «Шах» вимагали у нього 10 тис доларів. Вони погрожували фізичною розправою Тищенку та його сім’ї. Із травня місяця вони переслідували його, а під час затримання били. 30 травня, напроти ресторану «Версаль», Тищенко передав тисячу доларів «Мишці». 19 червня на перехресті Сінної та Шевченка нападники забрали в нього золотий ланцюг і перстень. Після цього випадку Тищенко звернувся до правоохоронців, які розробили план захоплення злочинців.

18 серпня Ілля Тищенко під’їхав до ЦУМу на своєму автомобілі «Mercedes-Benz». В 16:40 його заблокували декілька чоловік. Почали погрожувати і вимагати гроші. «Мишца» проколов шини автомобіля, один із нападників витягнув пістолет. Тищенко зачинився в автомобілі, проте нападники намагалися розбити вікна. Коли Тищенко побачив екіпажі правоохоронців то передав «Мишці» мічені 10 тис грн, які попередньо були передані йому працівниками поліції. Після цього злочинну групу затримали.

Учасники групи

Валерій Павлишин («Мишца»)

Валерій Павлишин

Валерій Павлишин

Саме він має прізвисько «Мишца». Свою вину не визнає.

За повідомленням прокуратури, Павлишин раніше не судимий, але до кримінальної відповідальності притягувався. Крюківський райсуд застосував до нього міру запобіжного заходу — тримання під вартою без визначення застави.

На суді адвокат просив для Павлишина пом’якшити міру запобіжного заходу на домашній арешт або визначити заставу. Своє прохання він аргументував, тим що Павлишин має низку хронічних захворювань, потребує постійного лікування. Також має хороші характеристики за місцем проживання.

Також адвокат поскаржився, що Павлишин був затриманий 18 серпня і протягом 2 тижнів його тримали в ізоляторі тимчасового тримання, не переводячи до СІЗО. Цю скаргу підтримували адвокати всіх підозрюваних.

Сам Павлишин сказав, що жодного разу з потерпілим Тищенком не зустрічався і не погрожував йому:

— Коли мене поклали на асфальт, я лежав хвилин 15-20. Вони мені барсетку витягнули і всунули. Я перед камерами говорив: «Що ви мені підкинули?».

Прокурор сказав, що існують відеодокази злочину, докази — що була телефонна розмова і зустрічі Павлишина із потерпілим до вчинення злочину 18 серпня. Дійсно, Павлишин до грошей не доторкнувся, але він наказав Тищенку самому покласти в його барсетку 10 тис грн.

— Коли ми стояли біля машини, я потерпілого побачив перший раз в житті. Він мені нічого не винен, я у нього нічого не вимагав. Коли приїхала поліція, то я розмовляв при камерах. Я говорив «Ілюша, вийди будь-ласка із машини, побалакаємо, тебе ніхто не чіпатиме». Приїхало багато поліції в масках, я почав тікати, упав, і в цей момент мені підкинули гроші в барсетку.

Олег Іващенко

Олег Іващенко

Олег Іващенко

За свідченнями прокуратури, він другий організатор групи. Своєї вини не визнає. Раніше був судимий. Неодружений. Офіційно не працює. Його прийшли підтримати люди у формі з нашивками «Айдар». До речі, й потерпілий Тищенко свідчив, що один із вимагачів — нібито належить до добровольчого батальйону «Айдар».

Крюківський районний суд застосував до нього міру запобіжного заходу — тримання під вартою або застава у розмірі 5 млн 75 тис грн.

На суді адвокат просив для Іващенка пом’якшити міру запобіжного заходу на домашній арешт або зменшити заставу в межах від 20 до 80 мінімальних заробітних плат.

Своє прохання він аргументував тим, що у його підзахисного незадовільний стан здоров’я після ДТП і йому потрібне спеціальне лікування. В ізоляторі його тримали 2 тижні, щоб зламати волю. Іващенко має гарну характеристику, виховує дитину, за місцем проживання характеризується виключно позитивно.

Щодо справи, то адвокат пояснив, що Іващенко стояв неподалік від машини Тищенка під час затримання, можливо тримав за ручку, але не погрожував.

В’ячеслав Мурейко

В’ячеслав Мурейко

В’ячеслав Мурейко

Свою вину не визнає. Раніше не судимий.

Потерпілий Тищенко засвідчив, що 18 серпня Мурейко вів себе найбільш агресивно.

Крюківський районний суд застосував до нього міру запобіжного заходу — тримання під вартою без визначення застави.

На суді адвокат просив для Мурейка пом’якшити міру запобіжного заходу на домашній арешт або визначення застави.

Своє прохання він аргументував тим, що у Мурейка позитивна довідка з місця проживання і із стажування по роботі. Він ввічливо поводив себе із сусідами, у нього дружина та двоє дітей. Порядний сім’яний і чуйний батько. Хоче працевлаштуватися на постійне місце роботи.

Саме Мурейко втік від правоохоронців, які знайшли його пізніше.

На суді Мурейко розповів:

— Я нікуди не тікав. В цей час я знаходився в квартирі і не знав, що мене розшукують. Половину з цих хлопців я не знаю, не знаю їхніх імен. Я ніколи їм не телефонував і не спілкувався. Яка змова? Яка злочинна група? Це повний абсурд.

— Єдина моя вина в тому, що я підбіг, покричав і пішов, через 5 хвилин я про все забув. Потерпілого Тищенка я перший раз побачив в Крюківському суді. Поки мені сказали, що це потерпілий, я його в очі не бачив. В тій ситуації, якій я опинився, це відбувається, покричати, на кожному куті у нас в Полтаві.

Олександр Рубльов

Олександр Рубльов

Олександр Рубльов

Своєї вини не визнає. Раніше не судимий. Останні 8 років проживав на території Російської Федерації. Приїхав у Полтаву влітку 2016 року. За свідченнями потерпілого, він зупинив автомобіль Тищенка, погрожував і вимагав кошти.

Крюківський районний суд застосував до нього міру запобіжного заходу — тримання під вартою або заставу 435 тисяч гривень.

Адвокат просив домашній арешт або зменшення розміру застави.

Роман Мирошниченко

Роман Мирошниченко

Роман Мирошниченко

Свою вину не визнає. За інформацією потерпілого і правоохоронців, саме він витягнув пістолет із барсетки і погрожував Тищенку. Потім барсетку з пістолетом він передав Мурейку, який втік від правоохоронців.

Крюківський суд застосував до нього міру запобіжного заходу — тримання під вартою без визначення застави. Адвокат просив домашній арешт або визначення застави.

По справах усіх підозрюваних апеляційний суд залишив рішення Крюківського районного суду без змін — всі залишилися у СІЗО. Тільки Мирошниченку визначили заставу у 217 тис грн.

Далі справу стосовно п’ятьох підозрюваних в організації злочинної групи і розбійних нападах буде розглядати Крюківський районний суд Кременчука.

Автор: Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»

You may also like...