СБУ виявила та вилучила техніку для прослуховування, яка використовувалася Арбузовим

СБУ виявила та вилучила техніку для прослуховування, яка тривалий час використовувалася в одній з держустанов

 За номером 0-800-501-482 громадяни можуть звернутися до Служби безпеки України в разі наявності інформації щодо корупційних дій з боку державних службовців

 

 
 
 

Службою безпеки України в одній із державних установ, що підпорядковувалася безпосередньо першому віце-прем’єр-міністру С.Арбузову, виявлено та вилучено цілий арсенал обладнання та спеціальних технічних засобів для прихованого зняття аудіо- та відеоінформації, моніторингу ефіру та прослуховування приміщень.

У приміщеннях співробітниками СБУ виявлено незаконно встановлені кабельні мережі, відеокамери та мікрофони. Частину апаратури було знайдено на горищі складеною у валізи і готовою до вивезення, зокрема: набори мікрофонів та з’єднань до них, барсетку чоловічу з мікрофоном та відеокамерою, сумку жіночу з мікрофоном, відеокамери та відеореєстратори, чотири малогабаритні накопичувачі аудіоінформації, а також пошукові комплекси та блокуючу апаратуру.

Злочинне угруповання, яке незаконно встановило обладнання, протягом тривалого часу здійснювало зняття інформації, що охороняється державою. Прослуховування та відеозйомка проводилися у кабінетах працівників та керівництва установи. З горища через стелю та вентиляційні канали до кабінетів керівництва були пробиті отвори, через які здійснювалося прослуховування.

Вартісна техніка іноземного виробництва, незаконно встановлена в урядовій установі, була придбана за необліковані позабюджетні кошти. Вилучене обладнання направлено для проведення технічної експертизи.

Розпочато кримінальне провадження за статтею 359 ККУ «Незаконне використання спеціальних технічних засобів негласного одержання інформації».

Коло осіб, які встановлювали та використовували обладнання, а також кому передавалася незаконно отримана інформація, встановить слідство. Перевіряються також факти використання незаконного обладнання у інших державних установах, які підпорядковувалися С.Арбузову.

Прес-центр СБ України

Читайте также: