Грецький міністр звинуватив кредиторів у тероризмі

Міністр фінансів Греції Яніс Варуфакіс напередодні референдуму про надання міжнародної допомоги звинуватив кредиторів Афін у "тероризмі".

 В інтерв’ю іспанські газеті El Mundo він сказав, що позичальники, які давали Греції гроші, хочуть "вселити в людей страх".
Напередодні в Афінах відбулися багатотисячні демонстрації прихильників та противників поступок кредиторам напередодні призначеного на неділю референдуму щодо умов фінансової допомоги Греції. Про це йдеться в повідомленні BBC Україна.

Поруч одна з одною пройшли дві масові акції на підтримку протилежних варіантів відповіді на питання плебісциту.
Прем’єр-міністр Греції Алексіс Ціпрас закликав співвітчизників сказати рішуче "ні" на недільному референдумі.

Він виступив на площі в центрі Афін перед десятками тисяч своїх прихильників під їхні овації.

Він заявив, що відповідь "ні" буде голосуванням проти страху і закликав присутніх: "Скажіть "ні" ультиматуму і тим, хто вас залякує".
За словами пана Ціпраса, такий вибір на референдумі означатиме вибір на користь "життя з гідністю в Європі".

"Справедливість — це наша сила. Справедливість на нашому боці", — заявив грецький прем’єр.

Пан Варуфіс сказав, що так звана "трійка" кредиторів — Європейська комісія, Європейський центральний банк і МВФ — хоче, аби перемогу отримала кампанія "так", щоб таким чином принизити греків.

"Чому вони змусили нас закривати банки? Щоб вселити в людей страх. А поширення страху називається тероризмом", — сказав він.
Міністр додав, що голова уряду Алексіс Ціпрас укладе угоду з кредиторами, навіть якщо результат референдуму буде "ні", і що грецькі банки відкриються у вівторок незалежно від результатів голосування.

Кореспонденти кажуть, що поки що незрозуміло, чи справді все так і буде.

Раніше в п’ятницю у короткому телезверненні пан Ціпрас заявив, що прогноз Міжнародного валютного фонду щодо нездійсненності боргових зобов’язань Греції виправдовує рішення його кабінету відкинути запропонований кредиторами пакет допомоги.
У ході референдуму, що його грецька влада призначила на 5 липня, жителі країни повинні висловитися за чи проти заходів жорсткої економії, на яких наполягають міжнародні кредитори Греції.

Кредитори вимагають від Афін підвищення податків і скорочення соціальних виплат та допомоги, аби у Греції з’явилася можливість виконати свої фінансові зобов’язання.

Представники Єврокомісії вже заявляли, що грецький референдум, якщо він буде проведений в такі короткі терміни, "не дотягне до міжнародних стандартів", оскільки його питання сформульовані недостатньо чітко і людям не надали достатньо часу, аби вони могли визначитися з рішенням.

Лідери ЄС попередили, що у разі, якщо греки відкинуть умови надання фінансової допомоги, наслідком може стати вихід Греції з єврозони.

Однак у своєму останньому телезверненні пан Ціпрас підкреслив, що про вихід Греції з Євросоюзу не йдеться.

Згідно з проведеним у п’ятницю опитуванням, прихильників прийняття умов кредиторів трохи більше ніж тих, хто вимагає голосувати "ні" — 44,8% проти 43,4%.

Читайте также: