Ліквідовано мережу псевдолікувальних центрів для наркозалежних, що належала сектантам-шахраям (відео
У Харківській області Служба безпеки України ліквідувала мережу місць незаконного утримання людей, що функціонувала під виглядом платних реабілітаційних центрів для наркозалежних.
Організаторами мережі були представники однієї з релігійних сект. Хворих на наркотичну чи алкогольну залежність заманювали до так званих реабілітаційних центрів обманом: їм або їхнім близьким обіцяли повноцінне лікування та всебічну психологічну допомогу, не маючи при цьому ані штату лікарів, ані жодних дозвільних документів від Міністерства охорони здоров’я.
Після одержання передоплати шахраї розміщували пацієнтів в орендованих будинках та примусово утримували до закінчення терміну проходження курсу «лікування». Насправді, хворим медикаментозне лікування не надавалося взагалі, а так звана "психологічна допомога" полягала у постійних молитвах та сумнівних релігійних обрядах.
Так звані реабілітаційні центри були більше схожі на в’язниці: у кімнатах площею 9-10 квадратних метрів мешкало по вісім осіб, на вікнах або решітки, або не було взагалі, на стінах грибок і т.ін.
Під час перебування у «центрі» наркозалежні позбавлялися власних засобів зв’язку, телефонувати родичам дозволялося вкрай рідко і обов’язково в присутності інструкторів «центру», вихід за межі будинку був суворо заборонений. Режим примусового утримання будувався за тюремними принципами: за найменші провини чи спробу втечі людей били та утримували в підвалі.
Родичів пацієнтів «проповідники» переконували припинити спілкування з ними на період «лікування», залякуючи їх нібито створенням додаткових психологічних проблем наркозалежним.
Вартість перебування пацієнтів визначалася організаторами залежно від платоспроможності родичів і коливалася від двох до шести тисяч гривень на місяць, хоча насправді на їхнє утримання витрачалась досить незначна сума. Курс "лікування" мав тривати щонайменше дев’ять місяців.
Організатори мережі також психологічно тиснули на наркоманів та їхніх родичів для одержання прав на рухоме й нерухоме майно.
Встановлено, що протягом поточного року «проповідники» секти планували відкрити ще два "реабілітаційних центри", а також суттєво збільшити кількість утримуваних у вже існуючих.
Загалом в результаті спецоперації припинено діяльність двох псевдореабілітаційних центрів на території Харківської області, в яких проживали близько 200 людей з різного роду залежністю.
Досудове розслідування проводиться за ст. 138 (незаконна лікувальна діяльність), 190 (шахрайство), 146 (незаконне позбавлення волі) Кримінального кодексу України.
Невідкладні слідчо-оперативні дії тривають. // Прес-центр СБ України
Tweet