Поліцейський начальник за збір щомісячної данини з підприємця отримав лише 5 років умовно

 Заступника начальника Ямпільського відділення поліції Могилів-Подільського ВП ГУНП у Вінницькій області Вадима Луцишена визнано винним в отриманні хабара і засуджено до 5 років ув’язнення умовно.

Про це свідчить вирок Ямпільського райсуду від 12 жовтня, яким затверджено угоду про визнання винуватості між Луцишеном та прокуратурою.
 

Момент затримання В. Луцишена

Момент затримання В. Луцишена під час отримання хабара на початку вересня 2017 року.
Фото: сайт Нацполіції Вінницької області
 
Згідно з матеріалами суду, у травні-червні цього року Луцишен, виконуючи обов’язки начальника Ямпільського ВП, вимагав від підприємця щомісячну плату у 10 тис. грн за «не перешкоджання у здійсненні господарської діяльності, пов’язаної з видобуванням каменю-пісковику».
Хабар Луцишен отримав тричі, востаннє – 5 вересня, після чого був затриманий.
 
20 вересня він уклав угоду про визнання винуватості, згідно з якою визнав себе винним у вчиненні кримінального правопорушення по ч.3 ст. 368 КК (одержання службовою особою, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди, поєднане з вимаганням). Ця стаття передбачає покарання від 5 до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна.
 
Згідно з укладеною і затвердженою судом угодою, Луцишен був засуджений до 5 років позбавлення волі умовно з 3-річним іспитовим строком. Йому також заборонено працювати в правоохоронних органах протягом 2 років.
 
Суд прийшов до висновку, що така міра покарання є «достатньою для виправлення обвинуваченого, його перевиховання, запобігання вчиненню нових кримінальних правопорушень, що відповідає його особі та є достатнім для досягнення, передбачених ч.2 ст.50 КК України цілей покарання». // НАШІ ГРОШІ

 

Читайте также: