Сумские студенты «зарабатывали» на жизнь… разбоем

За підозрою у скоєнні розбійних нападів міліція затримала трьох молодиків. Всі вони — студенти сумських навчальних закладів. Підзаробити на навчання друзі вирішили досить незвичним способом – вночі з пістолетами в руках нападали на поодиноких перехожих. Цікавились виключно золотими виробами, грішми та мобільними телефонами, які потім вигідно збували перекупникам. Наразі міліція довела причетність «кримінальної трійці» до 30 подібних злочинів , але вважають правоохоронці, список може бути подовженим.В кабінеті слідчого 53-річний Володимир нервується, пригадуючи подробиці ранкової пригоди. Того дня він вирішив вийти з дому близько шостої години, щоб якомога раніше потрапити на прийом до лікаря. В чоловіка не виникло жодної підозри, коли на безлюдній вулиці його наздогнав юнак і спитав куди він йде. «Я відповів, що в лікарню. Лікуватись треба. Тоді юнак мені каже: «А ми не тільки лікуємо, ще й стріляємо». Я зрозумів, що зараз щось почнеться, — розповідає Володимир,- раптом вискочило ще двоє. Старший скомандував : «Починаємо!». І почалась бійка. Хлопці витягли два пістолети і почали стріляти. Влучили в голову, в куртку. Кров текла по моєму обличчю. Залила сорочку, брюки…»

Знесилений чоловік намагався втекти від нападників. Але ті продовжували переслідування. Невідомо чим би завершилась для Володимира ця сутичка, як би не щасливий випадок – по вулиці їхала міліцейська патрульна машина. Побоюючись бути ,викритими, злочинці втекли. Але невдовзі були затримані. З арсеналу кримінального тріо співробітники міліції вилучили два пістолета, електрошокер та мобільні телефони потерпілих. За словами правоохоронців зловмисники діяли за таким сценарієм : обравши «жертву» наздоганяли її і поки один погрожував пістолетом, інші обшукували кишені та торбинки. Цікавились переважно золотими прикрасами, грішми та мобільними телефонами, які потім вигідно збували перекупникам на ринку. Далі-більше. Інколи вони навіть не обтяжували себе погрозами, а від слів одразу переходили до діла – витягували пістолет і починали стріляти в людей.

Володимиру — 17 років. Він один з-затриманих. Каже, що розкаюється в тому, що робив. Проте його свідчення говорять про інше. «А що такого? Ми живемо в такі часи, що по іншому грошей не заробити. Я не багатий «а мати не в змозі мене одягнути і прогодувати. Ось і доводиться самому крутитись. А я молодий, всього спробувати хочеться».

Наразі затримані знаходяться під вартою Проти них порушена кримінальна справа. Згідно з чинним законодавством такі „ кримінальні забави» можуть коштувати останнім до 10 років перебування за гратами.

Ельвіра Біганова, СЗГ УМВС Сумська область

Читайте также: