Організатори конвертаційного центру «конвертували» цінні папери у 1,5 млрд. гривень

Cпівробітники відділу захисту бюджетних коштів Управління Державної служби боротьби з економічною злочинністю ГУМВС України в Харківській області викрили двох 35-річних зловмисників, яким обґрунтовано інкримінується створення «конвертаційного центру» та легалізація грошових коштів, отриманих злочинним шляхом. 

З цією метою зловмисники, діючи за попередньою змовою, шляхом складання фіктивних документів та незаконних операцій на ринку цінних паперів, створили низку суб’єктів господарської діяльності, що спеціалізуються на операціях на ринку цінних паперів (компанія по управлінню активами, корпоративні фонди, акціонерні товариства, що мають ліцензію здійснювати торгівлю цінними паперами) та фіктивні фірми, зареєстровані на підставних осіб.

Надалі фігуранти заводять доброзичливі стосунки з керівниками суб’єктів підприємницької діяльності, які мають потребу конвертувати в готівку грошові кошти, в тому числі грошові кошти отримані злочинним шляхом, та мінімізувати податки та інші обов’язкові платежі до бюджету. Після досягнення згоди зловмисники за винагороду пропонують надати вказану послугу, виписують необхідний пакет документів та здійснюють операції на ринку цінних паперів по схемам ухилення від сплати податків за рахунок застосування податкових пільг з подальшою конвертацією коштів у готівку. В подальшому, за допомогою відображення безтоварних фінансово-господарських операцій в податковому та бухгалтерському обліку, фігуранти мінімізують податкові зобов’язання з податку на додану вартість, а по схемам емісії та розміщення цінних паперів підставних фірм, як активів інституту спільного інвестування підставних фірм, фігуранти уникають від сплати податку на прибуток та податку на додану. Лише одним із фіктивних підприємств, що були зареєстровані на ім’я організатора «конверту», було приховано податок з доходів фізичних осіб в сумі понад 2,7 млн. грн., що Кримінальним кодексом України трактується як «в особливо великих розмірах».

У ході подальшого розслідування було встановлено, що за розрахунковими рахунками та за рахунками в цінних паперах упродовж минулого року шахраями було здійснено операцій на загальну суму понад 1,5 млрд. грн. Всі ці господарські операції носили безтоварний характер та проводились з використанням технічних цінних паперів, в тому числі юридичних осіб видалених з Єдиного державного реєстру.

Відповідно до санкції суду було одночасно проведено 8 обшуків, накладено арешти на 10 банківських рахунків фірм та особистих рахунків. З метою відшкодування збитків накладено арешт також на рахунки цінних паперів на загальну суму понад 60 млн. грн.

В ході проведення обшуків вилучено всю первинну бухгалтерську документацію фіктивних підприємств, 16 печаток, векселі на загальну суму понад 6 млн. грн. Заблоковано на особливому рахунку платіжної карти 1,2 млн. грн.

Департамент Державної служби боротьби
з економічною злочинністю МВС України

 

You may also like...