Київська ДАІ проводить операції «Автоперевізник» та «Спецсигнал»

З 26 березня по 14 квітня Державтоінспекція Києва проводить комплекс профілактичних заходів під умовною назвою «Автоперевізник».

Мета операції – виявлення та притягнення до адміністративної відповідальності перевізників, що працюють без ліцензії, а також попередження порушень Правил дорожнього руху, запобігання дорожньо-транспортних пригод за участю громадського транспорту.

Під час проведення профілактичних заходів інспектори ДАІ посилять контроль за технічним станом громадського транспорту, який здійснює перевезення пасажирів. Особлива увага приділятиметься справності запасних та аварійних виходів, укомплектованості вогнегасниками, виявленню фактів незаконного переобладнання автобусів, встановлення додаткових місць для сидіння.

Також буде ретельно перевірятися дотримання режиму праці та відпочинку водіїв, проведення їх обов’язкового медичного огляду перед виходом на маршрут.

Як повідомив заступник начальника управління ДАІ Києва Олександр Підшморга, Державтоінспекція насамперед буде реагувати на порушення водіями правил перевезення людей, перевищення встановлених обмежень швидкості руху, недотримання вимог проїзду через залізничні переїзди, керування транспортними засобами у стані сп’яніння.

У випадку грубих порушень правил безпеки перевезення пасажирів, мешканці та гості Києва завжди можуть розраховувати на реагування з боку Державтоінспекції. Телефон гарячої лінії столичної ДАІ – 483-70-64.

Мета іншої операції «Спецсігнал» – протидія безпідставного використання спеціальних світлових і звукових сигнальних пристроїв на транспортних засобах.

У столичній ДАІ нагадують, що застосування спецсигналів передбачено тільки на автомобілях спеціального призначення, зокрема, міліції, швидкої допомоги, пожежної охорони.

З початку року співробітниками Державтоінспекції виявлено 184 фактів незаконного обладнання автомобілів спецсигналами.

Окрім адміністративних санкцій (штраф складає від 340 до 425 гривень), у разі, коли подібні пристрої встановлені стаціонарно, водієві видається припис на його демонтаж. У разі ж повторення правопорушення протягом року, матеріали передаються до суду. А водію загрожує позбавлення права керування автомобілем на строк від трьох до шести місяців або адміністративний арешт від 5 до 10 діб.

Відділ зв’язків з громадськістю УДАІ Києва

You may also like...