Групі псевдоактивістів у Запоріжжі інкримінують опір поліцейським і хуліганство

На території Запорізької області правоохоронці викрили групу «активістів», яка за грошову винагороду скоювала хуліганські дії на замовлення та чинила опір співробітникам поліції. Організатором виявився обвинувачений у подвійному вбивстві.

Тривалий час на території Запорізької області діяла група так званих активістів, яка на замовлення зацікавлених осіб та відповідну «оплату», систематично фігурувала у подіях, пов’язаних із вчиненням протиправних дій. Зокрема йдеться про погроми державних та приватних підприємств, рейдерські захоплення об’єктів, замовні мітинги, підбурювання учасників мирних акцій до агресивних дій. Неодноразово учасники групи «прибували» і на місця, де співробітники поліції проводили ті чи інші заходи, перешкоджали виконанню службових обов’язків та здійснювали опір.

Поліцейські рейди під час карантину: на яких підставах поліція може прийти  до підприємця | Охорона праці і пожежна безпекаВ одному з населених пунктів Запорізького району співробітники поліції зупинили автомобіль, при перевірці якого виявили знищені номери кузова, а документи на авто — з ознаками підробки. Сподіваючись уникнути відповідальності та вилучення автівки, водій зателефонував учасникам вищезазначеної групи. Невдовзі на місце події приїхали молодики спортивної зовнішності і намагалися блокувати дії правоохоронців, при цьому висловлюючи образи, погрози та підбурюючи до аналогічних дій очевидців.

У рамках захисту системи злочинна діяльність групи потрапила в поле зору працівників Запорізького управління Департаменту внутрішньої безпеки НПУ. За зібраними матеріалами слідчі ГУНП Запоріжжя розпочали кримінальне провадження за ч. 2 ст. 342 (Опір представникові влади, працівникові правоохоронного органу, державному виконавцю, приватному виконавцю, члену громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовцеві, уповноваженій особі Фонду гарантування вкладів фізичних осіб) Кримінального кодексу України.

Крім того, в провадженні слідчих поліції перебувають матеріали щодо систематичного вимагання (ч. 2 ст.189 Кримінального кодексу України) грошових коштів від власників місць роздрібної торгівлі. У разі відмови платити «активісти» влаштовували погроми майна підприємців, блокували діяльність та погрожували фізичною розправою. Також триває досудове розслідування за фактом хуліганства (ч. 4 ст. 296 Кримінального кодексу України), вчиненого групою поблизу одного з комбінатів у Вільнянському районі для дестабілізації діяльності підприємства.

Правоохоронці встановили, що до складу групи псевдоактивістів входить більше десятка осіб, які фігурують як в адміністративних, так і в кримінальних правопорушеннях. Лідер групи – 37-річний мешканець Запоріжжя – наразі є підсудним за скоєння подвійного вбивства.

Отримавши судові ухвали, оперативники внутрішньої безпеки НПУ, Управління стратегічних розслідувань та слідчі поліції Запоріжжя, за фізичної підтримки поліції особливого призначення, провели 14 санкціонованих обушків у 12-ти фігурантів групи. Під час заходів у організатора формування вилучено гроші і пачку агітаційних листівок, до кожної з яких прикріплена плата за розклеювання.

За процесуального керівництва Запорізької обласної прокуратури, слідчі поліції оголосили про підозру дев’ятьом учасникам групи: п’ятьом — за опір поліцейським та чотирьом — за хуліганські дії. До суду подано клопотання про обрання фігурантам запобіжних заходів. Триває подальше досудове розслідування.

(відео, фото, коментар речника ДВБ НПУ Олесі Бойко)

Департамент внутрішньої безпеки Національної поліції України

Читайте также: