Інспекторку ювенальної превенції відділу поліції засудили за недбалість, що спричинила смерть дитини

Жовтневий районний суд Харкова визнав інспекторку ювенальної превенції відділу поліції винною у службовій недбалості, що спричинила наслідки у вигляді смерті дитини.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 7 травня.

У Новобаварському відділі поліції 12 вересня 2017 року було зареєстровано повідомлення від Центру соціальних служб, що до дітей застосовується фізична сила і є загроза життю та здоров’ю дітей. Через два тижні хлопчика госпіталізували і в лікарні він помер. Причиною смерті став голод. Батьки не тільки били дитину, а й обмежували в харчуванні.

Заяву до Центру соцслужб подав дядько дитини. Пізніше з’ясувалося, що насильство в сім’ї тривало вже близько року. У дитини були зламані гомілка та ребра, а також спричинена тяжка черепно-мозкова травма.

Інспектор ювенальної превенції пояснювала, що не змогла вчасно відреагувати через сильну зайнятість, бо по виходу із відпустки мала на розгляді 42 заяви. Обвинувачена була фактично єдиним працівником сектору ювенальної превенції.

Сім’я раніше на обліку не перебувала. Повідомлення нібито було не конкретним, не вказувало на щось, що потребує негайного реагування, містило неперевірені дані. Тому було вирішено розглядати його у 30-денний строк, як це передбачено законом «Про звернення громадян». Захист переконував, що соцпрацівники самі мали перевірити сім’ю і могли в судовому порядку вилучити дитину. Колеги по роботі характеризували обвинувачену виключно позитивно.

Однак суд визнав провину жінки повністю доведеною. На думку суду, позиція щодо розгляду повідомлення Центру в 30-денний термін не ґрунтується на вимогах законодавства.

Суд вважає, що саме зволікання обвинуваченої із перевіркою інформації про насильство щодо дитини фактично створювало підґрунтя для продовження злочинних дій, що призвело до завдання тілесних ушкоджень, від яких малолітній помер. Повідомлення Центру про насильство до дитини повинно було стимулювати більш активні дії щодо виявлення такої родини та дитини навіть поза межами формальних службових повноважень та надання будь-якої допомоги.

Батьки загиблої дитини раніше були засуджені, але інформація про покарання у рішенні суду не наводиться.

Співробітниці поліції призначено 3 роки позбавлення волі із забороною обіймати посади у сфері правоохоронної діяльності строком на 1 рік. Водночас її звільнено від відбуття ув’язнення з іспитовим строком 1 рік.

Читайте также: