Кіберполіція викрила двох чоловіків у викраденні ₴400 тисяч з рахунку мешканця Київщини

Використовуючи вразливості на його сайті з онлайн-обміну валюти, зловмисники вивели з банківського рахунку потерпілого більше 400 тисяч гривень. За даним фактом розпочато кримінальне провадження. Вирішується питання щодо оголошення підозри спільникам.

Звернення про викрадення коштів надійшло до Подільського управління Департаменту кіберполіції на початку року. 30-річний мешканець Київщини повідомив, що повідомлення про списання коштів почали надходити вночі на його електронну скриньку. Попередньо, потерпілий вказав про списання майже 420 тисяч гривень. Слідчі за даним фактом розпочали кримінальне провадження.

Працівники кіберполіції під час проведення досудового розслідування викрили двох 33-річних чоловіків, причетних до вчинення цього злочину. Один із них проживав у місті Вінниця, де на договірних засадах надавав платні послуги із налаштування та підтримки інтернет-ресурсів.

Знаючи про вразливості онлайн-ресурсу потерпілого, зловмисник використав їх для викрадення коштів. Так, він заблокував роботу ресурсу та доступ до нього власнику. Після цього – перерахував на підконтрольні електронні гаманці усі кошти власника, що зберігалися на картці, що була підв’язаною до цього ресурсу.

Далі, коштами розпоряджався другий учасник злочинної групи, який на той час перебував у Тернопільській області. Він провів ряд операцій з різними електронними гаманцями для перенаправлення коштів. Зрештою, обготівкував їх з криптовалюти.

Працівники кіберполіції спільно зі слідчими поліції Вінниччини провели у правопорушників одночасно 6 санкціонованих обшуків. За їх результатами вилучено комп’ютерну техніку, додаткові носії інформації, чорнові записи та мобільні телефони, до яких було прикріплено акаунти платіжних систем для виводу грошових коштів.

Провадження кваліфіковано за ч. 1 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу комп’ютерів, автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку) КК України. Після проведення усіх експертиз буде встановлено остаточну суму збитків, завданих потерпілому, а також буде вирішено питання щодо оголошення підозри зловмисникам. Їм загрожує до трьох років ув’язнення, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до двох років або без такого.

Департамент кіберполіції України

Читайте также: