Колишнього столичного поліцейського судитимуть за корупцію та шахрайство

Прокуратурою міста Києва завершено розслідування та направлено до суду обвинувальний акт стосовно колишнього оперуповноваженого сектору карного розшуку Деснянського УП ГУ НП у м. Києві, викритого на одержанні неправомірної вигоди та схилянні особи до надання неправомірної вигоди за невтручання у господарську діяльність.

За версією обвинувачення, з листопада 2019 року правоохоронець систематично отримував грошові кошти від власника кількох кафе за неперешкоджання в діяльності закладів. При цьому, поліцейський своєю поведінкою та неправдивою інформацією щодо своїх службових повноважень викликав у підприємця впевненість у можливості здійснення перешкод в його діяльності.

На изображении может находиться: один или несколько человек, люди стоят, телефон и на улице

У січні поточного року поліцейського затримали під час отримання чергового траншу неправомірної вигоди. Після затримання правоохоронець був відсторонений від виконання службових обов’язків, а у подальшому звільнений.

Чоловіку висунуто обвинувачення за ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 190, ч. 4 ст. 27, ч. 2 ст. 15, ч. 3 ст. 369 Кримінального кодексу України, тобто у вчиненні закінченого замаху на заволодіння чужим майном шляхом обману та у підбурюванні до закінченого замаху на надання неправомірної вигоди службовій особі, яка займає відповідальне становище, за невчинення такою особою із використанням наданих повноважень дій в інтересах того, хто надає таку вигоду. За вчинене йому загрожує до 5 років позбавлення волі із конфіскацією майна.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Прес-служба прокуратури міста Києва

Читайте также: