Мешканку Луганщини судитимуть за публічні антиукраїнські заклики

Прокуратурою Луганської області здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.110 КК України (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України).

Розслідуванням встановлено, що протягом 2014-2015 років мешканка Сєвєродонецька брала активну участь в антиукраїнських групах в соціальній мережі «Вконтакте», у яких поширювала інформацію із закликами до зміни меж території України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, шляхом визнання терористичної організації «ЛНР» незалежною республікою та приєднання частини території України до складу Російської Федерації.

Проведеними експертизами підтверджено, що наведені заклики є публічними, оскільки вони розповсюджувалися користувачем у соціальній мережі «Вконтакте», яка доступна широкому колу користувачів і є відкритим зверненням до невизначеного, але значного кола осіб, у яких висловлюються ідеї, направлені на схилення населення до певних дій.

Під час досудового розслідування жінка повністю визнала свою провину в умисному розповсюдженні «сепаратистських» матеріалів, щиро розкаялася та активно співпрацювала зі слідством. Враховуючи це, між нею та прокурором укладено угоду про визнання винуватості.

Наразі обвинувальний акт у вказаному кримінальному провадженні направлено до суду для розгляду по суті.

Довідково: санкція ч. 1 ст. 110 передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від 3 до 5 років з конфіскацією майна або без такої.

Прес-служба прокуратури Луганської області

Читайте также: