Миколаївські правоохоронці затримали десятьох учасників злочинного угрупування автомобільних шахраїв

Зловмисники створили мережу фіктивних фірм з продажу автомобілів та ошукали клієнтів майже на чотири мільйони гривень. Орудували аферисти упродовж року у Миколаївській, Одеській, Херсонській та Харківській областях.

Зараз слідчі слідчого Управління та оперативники Управління карного розшуку спільно з оперативними співробітниками технічного підрозділу у Південному регіоні Департаменту кіберполіції НПУ та оперативного управління державної фіскальної служби під процесуальним керівництвом обласної прокуратури проводять ряд затримань і обшуків.

Відомо, що учасники організованої групи віком від 31-го до 45-ти років розміщували оголошення в мережі інтернет про надання послуг щодо купівлі-продажу транспортних засобів, із зазначенням номерів телефонів нібито офіс-менеджерів. Бажаючим придбати автомобіль за зниженою ціною аферисти пропонували прибути до спеціально орендованих офісних приміщень (їх правоохоронці задокументували п’ять по Україні) та укласти, як виявилось у подальшому, фіктивні угоди.

Офіс-менеджери повідомляли потерпілим неправдиву інформацію про наявність транспортних засобів та необхідність, в рамках умов договору, сплати авансу у розмірі не менше 30% вартості автомобілю. Також шахраї запевняли, що у разі не відповідності якості замовлених транспортних засобів очікуванням клієнтів, грошові кошти обов’язково будуть повернуті після написання відповідних заяв та їх розгляду керівництвом.

Майбутні автовласники підписували попередні договори, перераховували гроші на рахунки зловмисників і чекали на замовлення. Далі злочинці телефонували потерпілим й розповідали про затримку поставки з морських портів Чорноморська та Ізмаїлу, а також про виникнення ряду проблем щодо транспортування автомобілів.

Так і не дочекавшись товару, клієнти писали заяви про повернення своїх коштів, на які одержували відповіді за підписами директорів про те, що виплати укладеним попереднім договором не передбачені, пропонуючи звертатись до суду з цивільно-правовими позовами.

Наразі поліцейські встановлюють остаточну кількість потерпілих. Сума завданих шахраями збитків наразі вже перевищує чотири мільйони гривень.

Встановлено, що злочинну групу створив мешканець Харкова, який, окрім шахрайств, іншою діяльністю не займався. Його «правою рукою» була жінка з Одеси, яка координувала роботу офісів у Миколаєві, Первомайську та Одесі.

Дії учасників організованої групи слідчі кваліфікували за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.190 КК України «Шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою», що карається позбавленням волі на строк від п’яти до дванадцяти років з конфіскацією майна.

На даний час триває комплекс слідчих дій та оперативно-розшукових заходів із затримання усіх причетних до злочину учасників організованого угрупування.

Потерпілих від вказаних злочинів просимо звертатись за номерами телефонів 0939843526, 0634135977 (з 09.00 до 18.00 годин) або за адресою: м. Миколаїв, вул. Спаська, 12 (Слідче управління ГУНП в Миколаївській області).

Відділ комунікації поліції Миколаївської області
(за матеріалами Слідчого управління ГУНП в Миколаївській області)

Читайте также: