На Харківщина поліція звільнила чоловіка, якого викрали учасники етнічної злочинної групи

За звільнення потерпілого зловмисники вимагали 20 тисяч доларів США. Наразі життю та здоров’ю звільненого чоловіка нічого не загрожує. Троє учасників групи затримані, їм планують вручити повідомлення про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених двома статтями Кримінального кодексу України.

Інформацію про викрадення людини з метою викупу отримали співробітники управління стратегічних розслідувань в Харківській області Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції. Надалі спільно із колегами з Управління карного розшуку поліції Харківщини оперативники розпланували спецоперацію зі звільнення бранця.

Поліцейські встановили, що зловмисники приїхали до будинку 39-річного чоловіка та почали вимагати в нього неіснуючий борг. Потерпілий відмовився передати кошти вимагачам, оскільки, за його словами, жодних боргових зобов’язань не мав. Спершу учасники групи почали погрожувати йому побиттям, а потім схопили, посадили в авто та повезли в невідомому напрямку. Батькові потерпілого сказали, що повернуть сина за викуп – 20 тисяч доларів США.

Правоохоронці отримали та проаналізували велику кількість інформації: опитані десятки свідків, вилучені й розшифровані матеріали з камер відеонагляду, опрацьовані дані, отримані під час санкціонованих негласних слідчих (розшукових) дій.

Зібравши всю необхідну інформацію, оперативники чітко скоординували свої дії та залучили до проведення спецоперації бійців КОРДу, оскільки зловмисники були озброєні та погрожували батькові потерпілого. Під час передачі 20 тисяч доларів викупу вимагачів затримали.

Відомо, що всі троє фігурантів – учасники етнічної організованої групи віком від 28 до 39 років, мешканці Харківської області. Вони вже мають багату кримінальну історію: були судимі за побиття та майнові злочини.
Трьох фігурантів затримано у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. За місцем мешкання зловмисників та їх близького оточення слідчі проводять санкціоновані обшуки.

Найближчим часом затриманим буде вручене повідомлення про підозру за скоєння злочинів, передбачених ч. 2 ст. 189 (Вимагання) та ч. 2 ст. 146 (Незаконне позбавлення волі або викрадення людини) Кримінального кодексу України. Їм загрожує до семи років ув’язнення.

Управління комунікації Національної поліції України

Читайте также: