На Івано-Франківщині планують закупити обладнання для шкіл у сумнівної компанії «Енглер» з російським власником

Департамент освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської обласної державної адміністрації планує закупити комп’ютерне обладнання у рамках проекту «Нова українська школа».

26 червня 2019 року відбувся тендер, переможцем якого стало ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Енглер» (м.Київ). 2 липня замовник повідомив про намір украсти договір з переможцем торгів. Вартість обладнання становить 18,789 млн. гривень. Планується, що обладнання мають поставити до кінця 2019 року, пише місцеве видання “Галичина“.

За даними ЄДРПОУ, кінцевими бенефіціарами ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Енглер» є житель Києва Гречишкін Юрій Валерійович та громадянин Росії Каліткін Михайло Юрійович.

ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Енглер» фігурує у численних судових розглядах, переважно по кримінальних провадженнях.

Зокрема, у Шевченківському районному суді м.Києва слухається кримінальне провадження, у якому правоохоронці підозрюють ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Енглер» у «впровадженні схем розкрадання державних коштів, шляхом проведення неконкурентних торгів, в результаті яких програмне забезпечення та комп’ютерне обладнання поставляється за значно завищеною вартістю».

У Голосіївському районному суді розглядається кримінальне провадження щодо службових осіб Міністерства освіти і науки України та службових осіб ТОВ «НВП «Енглер», які «реалізовуючи свій злочинний умисел, зловживаючи службовим становищем, з метою одержання неправомірної вигоди в інтересах юридичної особи ТОВ «НВП «Енглер», всупереч інтересам служби, використовуючи своє службове становище, достовірно знаючи та розуміючи наслідки створення штучних переваг характеристик складових (датчиків) цифрових вимірювальних комп’ютерних комплексів, умисно внесені відомості, які створюють завідомо штучні переваги характеристик складових (датчиків) цифрових вимірювальних комп’ютерних комплексів для вчителів та учнів кабінетів фізики, хімії та біології для загальноосвітніх навчальних закладів торгової марки «Einstein» виробництва компанії «Fourier Systems Ltd» (Держава Ізраїль)».

У Октябрському районному суді м.Полтави розглядається кримінальне провадження щодо ТОВ «НВП «Енглер», яке підозрюють у «постачанні комп’ютерного обладнання за завищеними цінами щонайменше у 2,5 рази».

У Печерському районному суді Києва розглядається кримінальне провадження щодо ТОВ «НВП «Енглер», яке протягом 2016-2017 років, уклало значну кількість угод на загальну суму понад 113,71 млн. грн.

«При виконанні умов договорів, службові особи ТОВ «НВП «ЕНГЛЕР» вступивши у змову зі службовими особами держпідприємств, умисно вносять недостовірні дані до фінансово-кошторисної документації та актів виконаних робіт, в частині завищення об’ємів та відповідно вартості робіт та послуг, завдяки чому привласнюють бюджетні кошти в особливо великих розмірах», – йдеться в Ухвалі суду.

Як повідомлялось раніше, ця компанія також була замішана у скандальному тендері Мінюсту у травні 2015 року, коли ДП «Інформаційний центр» Мін’юсту України купив в неї планшети переплативши як мінімум півтора мільйони гривень.

You may also like...