На Львівщині повідомлено про підозру учасникам корупційної «схеми» з видачі фітосанітарних сертифікатів при імпорті товарів

Посадовці Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів у Львівській області та фітосанітарної лабораторії налагодили схему із систематичного одержання неправомірної вигоди за погодження сертифікатів при імпорті товарів, зокрема, у зоні митного поста «Городок» Галицької митниці ДМС України.

Оперативники управління стратегічних розслідувань у Львівській області, слідчого управління обласної поліції за процесуального керівництва Львівської прокуратури викрили протиправну діяльність осіб, які налагодили корупційну «схему» погодження та видачі відповідних сертифікатів якості харчових продуктів.

У межах кримінального провадження встановлено, що з метою отримання винагороди посадовці спеціально створювали умови задля затягування процесу оформлення продукції, яка швидко псується. Аби пришвидшити процедури отримання фітосанітарних сертифікатів, імпортери повинні були сплачувати від однієї до двох тисяч гривень з кожної фури.

Правоохоронці задокументували факти надання коштів, які в подальшому були розподілені між учасниками «схеми».  Попередньо встановлено, що щомісячна сума неправомірної вигоди, яку отримували посадовці, сягає 250 тисяч гривень.

Наразі організаторці та учасникам злочинної схеми повідомлено про підозру за ч.3 ст. 28 (вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією) та ч.3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України.

Департамент стратегічних розслідувань
Національної поліції України

Читайте также: