На Тернопільщині затримали другу частину злочинної групи псевдополіцейських (відео)

Наприкінці жовтня 2018 року оперативники внутрішньої безпеки НПУ та працівники ГУНП у Тернопільській області затримали групу аферистів. Зловмисники, сидячи у в’язниці, діяли за старою злочинною схемою: телефонний дзвінок з проханням віддати гроші «поліцейським», щоб допомоги рідній людині. Днями правоохоронці взяли у кайданки ще двох спільників затриманих.

Нещодавно Тернопільським управлінням Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України спільно з працівниками ГУНП області було затримано двох осіб, які входили до складу злочинної групи.

Об’єднала учасників угрупування стара, але досі дієва афера: на телефон, як правило, людини похилого віку надходив телефонний дзвінок, начебто, від близької людини, яка схвильовано повідомляла, що стала винуватцем злочину чи ДТП і, щоб вирішити питання треба передати гроші працівникам поліції.

«Актори» справлялись зі своєю задачею в переважній більшості. Використовуючи моральний тиск на осіб, їм вдалося виманити кілька мільйонів гривень.

Правоохоронці встановили, що телефонували арештанти в’язниць, які розташовані на частині Луганської області, яка тимчасово окупована. За грошима до потерпілих приїжджали їхні співучасники, які і представлялися «співробітниками поліції». Саме цих псевдокопів, мешканців Харкова та Кіровоградської області, затримали наприкінці жовтня.

Однак, за кілька днів оперативники Тернопільського управління ДВБ НПУ знову отримали інформацію про нових потерпілих від цієї шахрайської схеми. За один день аферисти виманили 30 тисяч гривень в двох мешканців Тернополя, а також планували провернути ще одну оборудку.
На останньому епізоді зловмисників затримали спільними діями працівники внутрішньої безпеки НПУ та поліції області, під процесуальним керівництвом прокуратури.

Посібниками «ЛНР»-рівских злочинців виявились раніше судимі 21-річний уродженець Запорізької області та 24-річний уродженець Харківської області.
На теперішній час затриманим оголошено підозру за ч.3 ст.190 ККУ та обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з правом внесення застави у розмірі 700 тисяч гривень кожному.

Працівники поліції вкотре застерігають – ні в якому разі не довіряти подібним телефонним повідомленням! В першу чергу знайдіть спосіб зв’язатися зі своїми рідними та близькими, щоб переконатися, що з ними все гаразд. А потім відразу звертайтеся на спецлінію «102».

Департамент внутрішньої безпеки Національної поліції України

You may also like...