На Житомирщині судитимуть екс-чиновника Держземагентства, який незаконно роздав землі лісового фонду із півстолітніми соснами у приватну власність

Прокуратурою Житомирської області скеровано до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні стосовно колишнього начальника відділу Держземагентства у Коростишівському районі, який незаконно передав земельні ділянки лісового фонду загальною площею 6,8 га вартістю майже 750 тис грн у приватну власність.

Справу розглядатиме Коростишівський районний суд, прокуратура області здійснюватиме публічне обвинувачення за ч.ч. 1, 2 ст. 364, ч. 1 ст. 366 КК України (зловживання службовим становищем, службове підроблення).

Органом досудового розслідування установлено, що керівником відділу Держземагентства у Коростишівському районі у листопаді 2014 року вчинено низку кримінальних правопорушень.

Зокрема, зловживаючи службовим становищем та діючи в інтересах третіх осіб, чиновник підробив офіційні документи, які є невід’ємними складовими документації із землеустрою, внісши до них неправдиві відомості про цільове призначення земель лісового фонду, що знаходяться у прибережній зоні на території Квітневої сільської ради Коростишівського району.

На цьому незаконна земельна оборудка посадовця не закінчилися. На підставі фальшивих документів ним складено та затверджено висновки про погодження проектів землеустрою щодо відведення чотирьом киянам декількох земельних ділянок загальною площею 6,8 га для сільськогосподарських потреб.
Унаслідок протиправних дій керівника структурного підрозділу Держземагентства із державної власності – землі були у користуванні місцевого лісгоспу – вибуло майже 7 га із півстолітніми соснами, що за експертними розрахунками становить майже 750 тис грн.

Досудове розслідування проводило слідче управління ГУНП в області.

Додатково: відповідно до суворішої ст. 364, ч.ч. 1, 2 КК України, зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки, карається позбавленням волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Андрій Лисенко, речник ГПУ

You may also like...