Поліція попереджає про нову злочинну схему: шахраї оформлюють кредити на молодь

Жертвами злочинців стають старшокласники та студенти. Аферисти розміщують оголошення в інтернеті про підробіток зі щоденним доходом 500 гривень, не виходячи з дому. Усе, що треба, — мати банківську картку та пройти «верифікацію».

Після цього виявляється, що людина стала заручником кредиту з величезними відсотками, а тих, хто відмовляється сплачувати – залякують розправою.

Про цей йдеться в повідомленні прес-служби МВС.


На гачок шахраїв потрапила 18-річна дівчина з Мирнограду. Студентка вирішила заробити та зв’язалася з роботодавцем за телефоном, вказаним в інтернет-оголошенні. Усе спілкування велося у месенджері.

«Представниця фірми» повідомила, що вони надають послуги з перерахунку коштів, поповнення мобільних телефонів, сплати комунальних платежів тощо. А комісію за послуги отримують через російські платіжні системи, у яких встановлені жорсткі ліміти виведення коштів на банківські картки України.

Відтак, «компанія» підшукує осіб, які можуть виступити посередниками: отримувати гроші на свою картку та пересилати їх на інші рахунки. За це добровольцям виплачуватимуть по 500 гривень щодня. А щоб стати працівником, потрібно пройти «безкоштовну верифікацію», а насправді – надати персональні дані і банківські реквізити та «прив’язати» свій рахунок до чужого телефону.

Після того, як дівчина виконала вказівки аферистів, їй прийшло повідомлення, що на її ім’я в електронній системі оформлений кредит у розмірі 5 тисяч гривень під грабіжницькі відсотки. За тиждень сума до сплати зросла вдвічі.

Потерпіла розповіла батькам, які погасили чужий кредит та звернулися до поліції. За фактом відкрито кримінальне провадження за ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України. Поліцейські проводять досудове розслідування. Встановлюються особи, причетних до аналогічних злочинів.

Є інформація, що жителька Мирнограду не єдина жертва нової схеми. Так, хлопець, який зрозумів, що потрапив у пастку шахраїв, не побажав сплачувати кредит. Невдовзі йому зателефонували невідомі, назвали усі його паспортні дані та адресу проживання і пригрозили направити до нього «міцних парубків» для «вибивання» боргу.

Як не стати жертвою шахраїв:

— не довіряйте обіцянкам легкого заробітку в інтернеті

— не повідомляйте незнайомцям персональну інформацію та дані банківської картки: СVV-код, пін-код, термін дії картки, одноразові коди, навіть надіслані вашим банком

— звертайтеся до поліції

Читайте также: