Полиція попередила замах на українского мінистра. Стало відомо його ім’я

Громадянка України і громадянин США планували замовне вбивство міністра агрополітики Романа Лещенко.

Про це на брифінгу повідомив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський.

Українка і американець замовили міністра агрополітики Романа Лещенка

Фото: kmu.gov.ua

Злочин складався з двох замовлень на вбивство. Спершу правоохоронці перехопили інформацію про те, що жінка шукає замовного вбивцю.

«Замовниця була виведена на іншу особу, яка, за оперативним задумом, виконувала роль кілера. Все спілкування між замовницею і кілером документувалось», – зазначив він.

Потім з’ясувалося, що є ще один замовник – американець. Саме він був основним замовником, який хотів «прибрати» свого опонента (не міністра).

«Він замовив вбивство громадянина, який був колектором, йому було призначено вибивати борги цього партнера, громадянина США, з яким він співпрацював. За вибивання боргів було взято 150 000 доларів, які він не повернув громадянину США, внаслідок чого він прийняв рішення його вбити», – повідомив Монастирський.

Правоохоронці сфальшували вбивство цього колектора і надіслали фото замовникам. Після цього злочинці зразу ж замовили наступне вбивство – українського міністра.

«Ця справа була пов’язана з його діяльністю в 2018 році, до заняття державної посади. Вчора ввечері відбулась зустріч замовників і «кілера» в ресторані, обговорили повністю оперативну ситуацію цього замовлення. Був наданий завдаток – 20 000 доларів. Громадянин США мав виїхати з України, а злочин мав бути вчинений вже після того, як він опиниться на території США», – пояснив Монастирський.

Громадянина США затримали, і тільки після цього оповістили про підготовку злочину самому Лещенку. Метою другого замовлення було нанесення тілесних ушкоджень міністру, однак замовник-американець дав зрозуміти, що не проти, якщо його уб’ють.

На брифінгу також з’явився сам Лещенко. Він повідомив, що раніше йому і його родині погрожували, навіть його дітям.

Він визнав, що шокований тим, як ситуація 2017 року щодо шахрайських дій американця стосовно нього і інших аграріїв дійшла до замовлення.

«Маніпуляції, медійні атаки, шантаж – я жодним чином не реагував, оскільки є правова площина цих питань», – зазначив Лещенко.

Лещенко з 2007 року працював в компанії OSG Group, займав посаду головного юридичного консультанта холдингу. З 2013 року – асистент, доцент кафедри фінансового права юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Того ж року заснував «Український аграрний центр».

1 жовтня 2019 року Лещенка Романа Миколайовича було призначено Уповноваженим Президента України з земельних питань. На цій посаді він лобіював прийняття земельного закону на етапі його підготовки та розгляду у Верховній Раді України. Також він відстояв збереження Держпідтримки аграріїв на 2020 рік на рівні 4 млрд грн.

У 2020 році Лещенка намагалися підкупити. Тоді він ще очолював Державну службу з питань геодезії, картографії та кадастру.

Обвинувачених — колишнього в.о. начальника хмельницького обласного управління Держгеокадастру Юрія Климка та його ймовірного посередника Олексія Ковальова — викрили на гарячому в грудні 2020 року. Вони пропонували Лещенку 170 тисяч доларів за те, щоб той закрив очі на «схему з надання у власність чи користування на підставних осіб земельних ділянок». Затримали їх після передачі двох траншів неправомірної вигоди на загальну суму 51,9 тис. доларів. // LB.ua

Читайте также: